G.Songaila. Atsidavimas europonams (audio) (67)

Gintaras Songaila | Alkas.lt nuotr.

Gintaras Songaila | Alkas.lt nuotr.

Tautinkų sąjungos pirmininko Gintaro Songailos politikos komentaras skaitytas per „Žinių radiją“, 2013 09 05 d.

 

Šiandien kalbėsiu apie Lietuvos piliečiams dirbtinai primetamą diskusinę temą, įvardinamą kaip „lygios teisės homoseksualios orientacijos asmenims“, mėginant pateikti, kad tai yra normalus reiškinys, ir apibūdinsiu gilesnes priežastis, kodėl tai yra eskaluojama.

Rugsėjo 4 d.,  policijos  vyr. tyrėja iškvietė Nepriklausomybės akto signatarą, KazimierąUoką apklausai kaip specialųjį liudininką dėl atnaujintos baudžiamosios bylos už pasipriešinimą policijos pareigūnams, kuris esą buvo prieš trejus metus kai K.Uoka,  kuris tuomet buvo Seimo narys, peržengė policijos nustatytą ribą, už kurios vyko gėjų eitynės.

Priminsiu, kad tiek K.Uoka,  tiek kitas jos kolega Seimo narys už šiuos prasižengimus buvo nubausti administracinėmis baudomis ir jas jau senai sumokėjo. Tuomet  paklauskime, kas gi verčia pareigūnus įkyriai kabintis už šios bylos? Ir kas juos verčia masiškai kelti baudžiamąsias bylas interneto portalų komentatoriams, nepalankiai ar įžeidžiančiai atsiliepusiems apie sutrikusios lytinės orientacijos asmenis, mėginančius savo gyvenimo būdą įteisinti kaip normą, – kurti vadinamąsias šeimas, ir kaip respektabilūs „dvitėviai“  ar „dvimotinės“  auginti įvaikintus vaikus?

Man tuoj pat kai kas paprieštarautų, kad gėjų, lesbiečių ir transseksualų organizacijos Lietuvoje šiandien dar nereikalauja  vaikų įsivaikinimo teisės… Tačiau, kur garantija, kad nepareikalaus, kaip tai buvo palaipsniui padaryta Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Vakarų Europos valstybėse? Jei norma, tai norma. Jei jų santykius pavadinsime normalia šeima, tai lygių teisių paieškai galo nebus, ir visuomet bus neaišku, kodėl civilinis kodeksas nėra vienodai taikomas visoms šeimoms. Tai kaip nesustabdomas riedėjimas žemyn, jei vieną kartą vežimas jau pasileido nuokalnėn…

Tačiau grįžkime prie klausimo, kuo gi užsiima Vilniaus policija? Į kokią prarają  ji nori nustumti viešąjį Lietuvos piliečių interesą? Juk tai nėra koks nors prieš vieną asmenį nukreiptas persekiojimas. Jei tiesa, kad prokuratūra  per trumpą laiką yra iškėlusi apie tris šimtus penkiasdešimt baudžiamųjų bylų asmenims, negražiai pravardžiuojantiems homoseksualizmo propagandistus, tai tik reiškia, jog šiai politikai yra skirti rimti valstybės resursai, gal net rimtesni, negu skiriami stambaus masto ekonominiams nusikaltimams tirti… Tai tik reiškia, kad tokia yra politika. Kas gi yra šios politikos užsakovai (juk ne piliečiai, ne rinkėjai!). Ir ko gi ji siekia, ką ji nori parodyti?

O gal tai tėra sovietinio noro įtikti naujiesiems šeimininkams Briuselyje persistengimo refleksas Lietuvos policijoje su tebesitęsiančiu milicijos šleifu? Gal taip norime gražiai pasirodyti, pirmininkavimo Europos sąjungoje laikotarpiu? Nežinau tikslaus atsakymo, tačiau viena yra aišku, kad Europos sąjungos lygmenyje kol kas dar nėra oficialiai suformuluotas reikalavimas pripažinti homoseksualias santuokas, nėra įvardintas tikslas griauti normalios šeimos instituciją. Žinoma, Europos sąjungos institucijos finansuoja  lobistines struktūras, kurios siekia kovoti su diskriminacija lytinės orientacijos pagrindu. Ir nors tai tėra priedanga, bet juk oficialiai skelbiamas tikslas – tik žmogaus teisių gynimas.

Pamėginkime į šią politiką pažvelgti iš dviejų išeities taškų –  iš „eurosąjunginio“,  ir iš mūsų, vietinio. Žvelgiant iš biurokratinių Briuselio aukštybių matyti, kad seksualinės orientacijos tema ir net pati lobistinė industrija yra panaudojama platesniam tikslui negu tik apginti vargšus besiskundžiančius. Ši tema jau tampa  tam tikru Europos sąjungos, kaip naujosios imperijos, prekės ženklu – jos teritorijos pažymėjimu nuogais pasturgaliais. Atkišai nuogą pasturgalį  besimeldžiantiems Katedros aikštėje – vadinasi, parodei, kad tai ne jų, o tavo teritorija, kartu parodei jiems jų vietą… Praėjo tolerantiškasis homjaunimas centrine šalies gatve, ir ką tas rodo? Tai rodo, jog ši šalis tikrai priklauso Europos sąjungai. Tokiai, kaip ją supranta valdantieji europonai, ar besilygiuojantys į juos, kaip pavyzdžiui, Linas Linkevičius. Kitas dalykas, ar toks prekės ženklas atitinka Europos vienybės siekius. Užtenka pažvelgti į socialinį karą, vykstantį Prancūzijoje, kad atsakytume: ne, neatitinka.O gal atitinka Europos geopolitinius interesus? Manau, kad koks nors Kremliaus imperialistas dėl tokio Europos sąjungos atpažinimo ženklo tik trina rankas….

O apie mūsų vietinį požiūrį nesunkiai galime spręsti kaip tik iš signataro Kazimiero Uokos apklausos. Vakar tyrėja parodė signatarui Vilniaus prokuroro sprendimą, kad tyrimas dėl barjero peršokimo yra baigtas ir kad nusikaltimo sudėties nėra, tačiau Kazimierą Uoką reikia apklausti kaip specialų liudytoją. Žodžiu, – parodomasis ar net mokomasis procesas, iš dalies skirtas auklėti ar, anot eurotarno Lino Linkevičiaus, slopinti tradicinės, nacionalinės politikos šalininkus. Tačiau dar svarbiau, kad tai yra signalas europonams: žiūrėkite mes esame jūsų, mes esame lojalūs jums, mes jūsų vietininkai, mes vykdome jūsų politiką… Suverenitetas priklauso jums,  ir pamirškime, kas parašyta Lietuvos Konstitucijoje. Ir kaip šį europonų ir eurotarnų žaidimą, vykstantį aplink pinigų valdžią,  mes, Lietuvos piliečiai, nutrauksime?

Receptas yra tik vienas:  nenusileiskime, neišduokime savo šalies! Kiekvieną kartą stokime tiesos pusėn, savo Konstitucijos pusėn. Kaip ir šį kartą – jei nusikaltimo sudėties nebuvo,  tai kodėl policija prieš tris metus neteisėtai sulaikė Tautos atstovą, pagal Konstituciją turintį neliečiamumo statusą, o pagal Seimo statutą – teisę atvykti į bet kokius oficialius susirinkimus. Pareikalaukime, kad dėl atsakingų pareigūnų veiksmų, pažeidžiančių Konstituciją ir įstatymus, būtų pradėti ikiteisminiai tyrimai ir stebėkime, kad prokuratūra netaptų  bet kokių pradėtų tyrimų šiukšlių dėže.

Laimėkime ne rytoj. Laimėkime šiandien. Laimėkime kiekvieną kartą. Ir žodis taps kūnu.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė