Kultūros ministras aptarė kultūrinį bendradarbiavimą su Luvro muziejaus prezidentu (1)

Žanas Lukas Martinezas ir Šarūnas Birutis | lrkm.lt nuotr.

Žanas Lukas Martinezas ir Šarūnas Birutis | lrkm.lt nuotr.

Rugsėjo 6 d. Kultūros ministras Šarūnas Birutis aptarė kultūrinio bendradarbiavimo perspektyvas su Luvro muziejaus prezidentu Žanu Luku Martinezu (Jean-Luc Martinez), atvykusiu į Luvro muziejaus parodos „Antoine Watteau ir prancūzų graviūros menas“ atidarymą Vilniaus paveikslų galerijoje.

„Tai pirmoji Luvro paroda Vidurio ir Šiaurės Europos regione – tai, žinoma, išskirtinis dalykas ir labai svarbus Lietuvai. Ryšys su vienu garsiausiu Europos muziejumi įrodo, kad Lietuva gali didžiuotis aukštu muziejininkystės ir visos kultūros lygiu. Daugelį amžių mūsų kultūros buvo atskirtos, todėl labai džiaugiuosi, kad jas pavyko vėl suvesti“, – sako kultūros ministras.

Prieš parodos atidarymą vykusiame susitikime Š. Birutis  asmeniškai padėkojo už bendradarbiavimą Luvro muziejaus prezidentui Ž.-L. Martinezui, kuris irgi džiaugėsi atnaujinta abiejų kultūrų draugyste. Susitikimo metu kalbėta ne tik apie bendradarbiavimą vaizduojamojo meno srityje. Padėkojęs už anksčiau įvykusius bendrus renginius, ministras su Luvro direktoriumi kalbėjosi apie kitąmet rengiamą Vilniuje gimusio vieno garsiausių prancūzų rašytojo Romaino Gary gimimo šimtmečio minėjimą. Jo renginiai galėtų vykti ir Luvro auditorijoje – vienoje iš prestižiškiausių Paryžiaus salių, kurioje rengiami ne tik koncertai, bet ir skaitymai, paskaitos. Tikimasi, kad šioje auditorijoje kitąmet vyks pianisto Luko Geniušo koncertas.

Po susitikimo su kultūros ministru Luvro prezidentas lankėsi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų muziejuje.

Istorikas, kultūros paveldo kuratorius Ž.-L. Martinezas Luvro muziejaus prezidentu buvo paskirtas šių metų pavasarį. Iki tol jis vadovavo Luvro muziejaus Etruskų, Senovės Graikijos ir Romos rinkinių skyriui.

Luvras yra didžiausias Prancūzijos muziejus bei daugiausiai lankytojų sulaukiantis muziejus pasaulyje. Muziejuje rodoma beveik 35000 eksponatų, pradedant priešistore ir baigiant XIX amžiumi. 320 metų veikiantis muziejus yra įsikūręs buvusiuose Prancūzijos karaliaus rūmuose Paryžiaus centre.

Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje Rasa Balčikonytė sako, kad visą parodą – per 90 darbų – Luvro muziejus skolina nemokamai. „Tai apskritai pirma Luvro paroda Vidurio ir Šiaurės Europoje, tad, žinoma, smagu, kad ji vyksta būtent Lietuvoje. Kai buvo pradėta tartis 2010 metais dėl šios parodos, buvęs Luvro direktorius Henris Lojretis (Henri Loyrette) sakė tai darąs šviesiam Helene Baltrušaitis, menotyrininko Jurgio Baltrušaičio žmonos, atminimui ir pagarbos jai ženklan. Jis buvo artimas Baltrušaičių šeimos bičiulis“, – pasakoja R. Balčikonytė.

Kultūros ministerija parodai skyrė 135 tūkst. litų. Parodos organizavimą inicijavo LR ambasadorė Prancūzijoje Jolanta Balčiūnienė, organizavimą Paryžiuje koordinavo kultūros atašė Rasa Balčikonytė. Kultūros ministerijai tarpininkaujant, parodą iš Paryžiaus į Vilnių atskraidino karinių oro pajėgų lėktuvas, kuris po parodos grąžins unikalių vertybių rinkinį atgal į Prancūzijos sostinę.

Parodą remia LR kultūros ministerija, LR krašto apsaugos ministerija, Prancūzų institutas Lietuvoje, baronas Eric Rothschild (Prancūzija), vertimų biuras „Skrivanek“, advokatų profesinė bendrija MAQS, viešbutis „Narutis“.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė