JAV valstybės sekretorius Dž.Kery susitiko su D.Grybauskaite (2)

Dž.Barysaitės nuotr.

Dž.Barysaitės nuotr.

Šiandien, rugsėjo 7 dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų Valstybės Sekretoriumi Džonu Kery ir aptarė dvišalius santykius, Šiaurės ir Baltijos šalių regiono saugumo klausimus ir tarptautines aktualijas.

Pasak Prezidentės, praeitą savaitę susitikime Vašingtone su JAV Prezidentu Baraku Obama buvo pradėtas naujas Baltijos šalių ir JAV strateginio bendradarbiavimo etapas, apimantis ypač svarbius saugumo ir gynybos klausimus, taip pat energetinio, kibernetinio ir ekonominio bendradarbiavimo aktualijas. Prezidentės teigimu, tai reiškia dar didesnį JAV dėmesį regionui ir Lietuvai bei didesnes saugumo garantijas žmonėms.

„JAV buvo ir yra svarbiausia Lietuvos partnerė ir sąjungininkė užtikrinant regiono saugumą. Lietuvos ir Baltijos šalių kaimynystėje didėja kariuomenės ir ginkluotės skaičius, vykdomi intensyvūs kariniai mokymai. Todėl NATO pratybos ir realus buvimas regione yra ypač svarbūs. Viso Šiaurės ir Baltijos šalių regiono saugumas yra bendras Lietuvos ir JAV interesas“, – sako Prezidentė.

Lietuvos, Latvijos, Estijos ir JAV Prezidentų pasirašytoje politinėje deklaracijoje pabrėžiama, kad JAV tvirtia palaiko Balstijos šalių nepriklausomybę, suverenumą ir teritorinį vientisumą. Taip pat konstatuojama, kad JAV ir ir Europos saugumas yra neatsiejami.

Mūsų šalių bendradarbiavimas NATO, pasak Prezidentės, yra kaip niekada intensyvus. Jau šį rudenį pagal NATO kolektyvinės gynybos vyks didelio masto pratybose „Steadfast Jazz“. Su JAV parama įsteigtas Branduolinio saugumo centras Medininkuose. JAV prisidėjo, kad Vilniuje atidarytas Energetinio saugumo centras būtų akredituotas kaip NATO kompetencijos centras.

Dž.Barysaitės nuotr.

Dž.Barysaitės nuotr.

Susitikime su Dž. Kery taip pat aptarti energetinio, kibernetinio saugumo klausimai, santykiai su Rytų partnerystės šalimis ir Rusija, ekonominis bendradarbiavimas ir Europos Sąjungos derybos su JAV dėl Transatlantinės prekybos sutarties.

Iš Vilniaus JAV valstybės sekretorius vyks į Prancūziją susitikti su šios šalies vadovais ir Arabų lygos atstovais bei Jungtinę Karalystę, kur svarbiausius užsienio politikos klausimus aptars su britų politikais. Jungtinėje Karalystėje Dž. Kery turėtų susitikti ir su Palestinos autonomijos prezidentu Mahmudu Abasu.

Dž. Kery vizitas Vilniuje vyksta kaip tik po Baltijos šalių prezidentų – D.Grybauskaitės, Andrio Berzinio ir Tomo Hendriko Ilveso – viešnagės Vašingtone, kur valstybių vadovai susitiko su JAV prezidentu Baracu Obama. Politologų vertinimu, Baltijos šalių vadovų pakvietimas susitikti su B. Obama demonstruoja JAV dėmesį Šiaurės ir Baltijos šalių regionui.

JAV valstybės sekretorius Vilniuje susitiks su Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrais, kai visas pasaulis laukia, ką nuspręs JAV Kongresas dėl karinio smūgio Sirijos Bašaro al Asado režimui, įtariamam panaudojus cheminį ginklą prieš savo piliečius. B. Obama yra pareiškęs, kad Sirijos režimas privalo būti nubaustas už cheminio ginklo panaudojimą, tačiau nutarė palaukti Kongreso pritarimo.

Britai ir prancūzai pritarė B. Obamai dėl ribotos karinės operacijos Sirijoje, tačiau Jungtinės Karalystės parlamentas tam paprieštaravo, todėl Didžioji Britanija negalės dalyvauti kariniuose veiksmuose.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė