V.Rybakas neabejoja perspektyvomis rudenį Ukrainai pasirašyti Asociacijos sutartį (video) (0)

lrp.lt, Dž.G.Barysaitės nuotr.

lrp.lt, Dž.G.Barysaitės nuotr.

Šiandien, rugsėjo 6 dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Ukrainos Aukščiausios Rados Pirmininku Volodymyru Rybaku.

Susitikime buvo aptarta Ukrainos pažanga įgyvendinant įsipareigojimus, reikalingus Asociacijos sutarties su ES pasirašymui. Taip pat kalbėta apie pasiruošimą lapkritį Vilniuje vyksiančiam Rytų partnerystės viršūnių susitikimui.

„Asociacijos sutarties su Ukraina pasirašymas yra svarbus visai ES ir turi geostrateginę reikšmę. Jos pasirašymas – investicija į saugaus, stabilaus ir klestinčio Europos kontinento kūrimą. Tačiau viskas priklauso nuo pačios Ukrainos pasiryžimo žengti europiniu keliu. Tai turi tapti postūmiu, vienijančiu visas Ukrainos politines jėgas. Integracija reikalinga ir naudinga visų pirma pačiai Ukrainai ir jos žmonėms“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, nors Ukrainos padaryta pažanga yra akivaizdi, tačiau lieka nemažai teisės aktų, dėl kurių šios šalies politinės jėgos turi susitarti. Iki Vilniaus viršūnių susitikimo liekant kiek daugiau nei dviem mėnesiams, pastangos turi būti dar intensyvesnės.

Ukrainos Radai tenka ypatinga atsakomybė greitai ir kokybiškai priimti reikalingus įstatymų pakeitimus teisinės ir teismų sistemos, rinkimų, verslo aplinkos gerinimo ir žmogaus teisių užtikrinimo srityse.

Prezidentė rugsėjo 20 dieną vyksta į Jaltos konferenciją, skirtą Ukrainos europinėms perspektyvoms aptarti. Joje šalies vadovė susitiks su Ukrainos Prezidentu Viktoru Janukovyčiumi. Prezidentės vizitas į Ukrainą ir pokalbis su šios šalies vadovu yra svarbus žingsnis sprendžiant likusius klausimus prieš Vilniaus viršūnių susitikimą.

Seimo vadovas Vydas Gedvilas, penktadienį susitikęs su Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininku Volodymyru Rybaku, patikino remiantis Ukrainos siekį dar šiais metais, lapkritį, Vilniuje vyksiančiame Europos Sąjungos Rytų partnerystės aukščiausiojo lygio susitikime pasirašyti asociacijos sutartį su ES.

„Per vasarą Ukraina nuveikė tikrai daug darbų teisės kūrimo bei kitose srityse, įdėjo daug pastangų siekdama užtikrinti teisės viršenybę savo šalyje. Tai matome mes, mato ES, todėl manau, kad Jūsų integracijos į Europos šeimą procesas jau yra negrįžtamas“, – tvirtino susitikime V. Gedvilas.

Jis atkreipė dėmesį į kai kurių šalių bandymus ekonominiais svertais „paspausti“ Ukrainą. „Tačiau Jūsų plačioji visuomenė ir politikai remia integracinius procesus į ES, todėl labai tikėtina, kad, nepaisant spaudimo, šį tikslą pasieksite“, – sakė Seimo Pirmininkas.

Aukščiausiosios Rados pirmininkas teigė, jog Ukraina yra tvirtai nusprendusi eiti eurointegracijos keliu.

„Sutartį mes pasirašysime, to mes tikimės, nes visos trys valdžios šakos dirba ties tuo, kad Ukraina taptų būsima (ES) nare, Ukrainai šiandien reikia europinių vertybių, standartai visose kryptyse“, – kalbėjo Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas.

Pasak V. Rybako, J. Tymošenko klausimas yra už Aukščiausiosios Rados kompetencijos ribų, tačiau dėl to su ES įgaliotiniais derasi aukščiausi Ukrainos pareigūnai. V. Rybakas pareiškė tikįs, kad J. Tymošenko klausimas bus išspręstas iki Vilniaus ES Rytų partnerystės susitikimo, kuriame ir tikimasi pasirašyti Asociacijos sutartį.

„Darome viską, ką galime, pildome savo įsipareigojimus, be to, auga integracijai pritariančių piliečių skaičius“, – sakė V. Rybakas.

httpv://youtu.be/Uxv5W5CZ02U

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė