Z. Vaišvila. Tiems, kurie nori karo (video) (44)

Tiems, kurie nori karo

Tiems, kurie nori karo

Kreipiuosi į tuos, kurie nori karo.

Nesvarbu, kur jis vyktų – Čečenijoje, Afganistane, Irake ar Sirijoje. Ar Lietuvoje.

1988 – 1991 metais karo Lietuvoje išvengėme. Ir laimėjome. Gal nesusimąstome, kad tai buvo labai sunku – neiššauti, neatsakyti į pralietą kraują.  Greitai ir lengvai pamirštame aukos kainą ir prasmę, savo pareigą ne tik atminti tuos, kurie sudėjo savo galvas už mus, bet ir atsakomybę dėl savo žodžių ir darbų. Atsakomybę šiandien, rytoj. Net ir prabėgus dvidešimt keliems metams po šių, atrodytų, dar vakar įvykusių Sausio 13-osios ir Medininkų žudynių.

Vėl pradėti gyventi ir vėl atsigręžti į mirtį, nėra lengva. Todėl neapgaudinėkime savęs, kad tai, kas vyksta, atrodytų, toli nuo mūsų, mūsų neliečia. Prisiminkime, kaip po Sausio 13-osios gaudėme bet kokią žinią iš viso svieto – ar užtars kas mus? O gal ir dar daugiau – pripažins mus?.. Ir atsiliepė! Bandė ne vienas ir ne viena. O pirmajai pavyko susitelkusiai mažutei Islandijai. Tai pačiai, kuri ir šiandien gerbia save, savo nuomonę ir savo garbę.

Tad neskubėkime švaistytis žodžiais, darbais ir balsavimais pagal svetimą nuomonę – turėkime savąją. Prieš Dievą visi esame lygūs. Kodėl maldoje atsiliepiame – „Nežudyk!”, o gyvenime?

Šiandien tai vyksta ten – toli, o ryt?..

Labai kviečiu paaukoti 8 minutes savo laiko ir pažiūrėti šį trumpą amerikiečių konkurso „The X Factor 2011“ epizodą – Emanuelis Kelis (Emmanuel Kelly), nežinantis savo gimimo dienos, dainuoja Džono Lenono (John Lennon) dainą „Imagine“.  Emanuelį ir jo brolį – Irako karo veiksmų aukas, rastas batų dėžėse – įvaikino ir išaugino paprasta ir nuoširdi moteris. Australė. Ir TV šou – australiškas. Vis tik pažiūrėkite.

Ir pamąstykime šį vakarą drauge apie visa tai.

Bitlai tai padarė. Džonas Lenonas 1980 metais ir savo kainą sumokėjo.

Nuoširdžiai kviečiu:

httpv://youtu.be/W86jlvrG54o

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė