Raudondvaryje bus pagerbti šauniausi pakaunės ūkininkai (0)

Sambariai | Kauno savivaldybės nuotr.

Sambariai | Kauno savivaldybės nuotr.

Rugsėjo 7 d. (šeštadienį) Raudondvario dvaras vilios rudens gėrybėmis, dainomis ir šokiais – čia vyks tradicinė Kauno rajono žemdirbių šventė „Rudens sambariai 2013“.

Pakaunės ūkininkai stengiasi puoselėti senąsias tradicijas, tačiau dėl praktinių sumetimų rudens lygiadienį švenčia šiek tiek anksčiau, kai lietus dar ne taip merkia ir galima pasidžiaugti geresniais orais.

„Vasara mūsų ūkininkams buvo turininga. Nudirbus didžiuosius darbus jau galima atsikvėpti, pabendrauti“, – tvirtino Kauno rajono Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alvydas Rimdeika.

Pabūti su žemdirbiais, padėkoti už visų metų darbus ir pasidžiaugti gausia derliaus kraite atvyks ne tik Kauno rajono vadovai, bet ir Seimo nariai, Žemės ūkio ministerijos atstovai.

Šventė prasidės 12 val. Vėliau bus apdovanoti darbščiausi ir šauniausi Kauno rajono žemdirbiai, koncertuos saviveiklininkai.

Nuo 14.30 val. prasidės kiemelių apžiūra – visos 25 rajono seniūnijos stengsis kuo išradingiau pristatyti šių metų derlių ir savo krašto privalumus. Čia bus galima paragauti kaimiškų sūrių, naminės duonos, medaus, skilandžių, dešrų, kitų gardumynų, pasigrožėti amatininkų ir tautodailininkų dirbiniais.

15.30 val. prasidės grupės „Kitava“ koncertas, o 16.30  val. į sceną užkops kylanti žvaigždė – atlikėjas Merūnas Vitulskis. Renginį ves aktorius Egidijus Stancikas. Šventė bus filmuojama, o jos transliaciją bus galima stebėti dideliame ekrane.

Sambariai | Kauno savivaldybės nuotr.

Sambariai | Kauno savivaldybės nuotr.

Renginio globėjas, Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas džiaugiasi, kad rajono ūkiai kasmet stiprėja. „Smagu, kad mūsų krašto žemdirbiai puoselėja senas tradicijas ir kartu žengia koją kojon su moderniomis technologijomis“, – kalbėjo meras.

Rudens sambarių pavadinimas mena senas baltiškas tradicijas, kai rugsėjo pabaigoje, per rudens lygiadienį, mūsų protėviai džiaugėsi derliumi, vaišinosi alumi, taip garbindami  Alutinį, o kitai dievybei – Žemininkui aukojo gyvulių. Vėlesniais laikais gyvąsias aukas pakeitė šiaudinio ožio deginimas, o gerokai pakitę sambarių papročiai persikėlė į Šv.Mato dieną.

 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė