Mastaičiuose ketinama statyti daugiafunkcį centrą už 20 mln. litų (0)

Mastaičių vizualizacija

Mastaičių vizualizacija

Vaikų darželis, pradinė mokykla, kultūros centras, seniūnija, biblioteka, sporto salė ir kitos erdvės tilps viename Mastaičių architektūriniame komplekse, kurio projektą Kauno rajono vadovams pristatė architektūros bendrovės atstovai.

Kauno rajonas yra viena jauniausių Lietuvos savivaldybių, kurioje daugėja gyventojų. Ypač sparčiai plečiasi Alšėnų seniūnija, joje kuriasi daug jaunų šeimų.

Mastaičių pradinė mokykla bei ikimokyklinio ugdymo grupės daug metų glaudžiasi iš Kauno kolegijos nuomojamose patalpose ir nepajėgia sutalpinti vaikų.

Rugsėjo viduryje Vyriausybė turėtų pritarti baigtam rengti sprendimo projektui ir kolegijos fakulteto mokymo bazę iš Švietimo ir mokslo ministerijos žinios perduoti Vidaus reikalų ministerijai. Į geodezininkus ir sodininkus rengusio fakulteto patalpas ketinama perkelti Klaipėdoje, Trakuose ir Kaune išsibarsčiusius Lietuvos policijos mokyklos padalinius. Mastaičiuose turėtų įsikurti ir Kauno rajono policijos komisariatas.

Atsižvelgdami į šias aplinkybes, Kauno rajono vadovai ryžosi drąsiam žingsniui – užsakė daugiafunkcio centro projektą ir jau kitų metų pradžioje ketina pradėti statybos darbus Alytaus gatvėje esančiame sklype.

Įmonės vadovas Aidas Kalinauskas ir architektas Vaidas Tamošiūnas pasakojo, kad naująjį centrą sudarys trijų atskirų tūrių pastatai. Maždaug 1 083 kv. m užims kultūros centras, seniūnija, biblioteka ir informacinis centras. 1 740 kv.m įsikurs vaikų darželis (55 vietos) ir pradinė mokykla (maždaug 144 mokiniai). Daugiau kaip 800 kv. m užims sporto salė su balkonais žiūrovams. Pastatus sujungs 500 kv. m galerija, visas centras taip pat turės jungtį su būsimuoju Mastaičių parku.  Iš viso naujasis pastatų kompleksas užims maždaug 3 tūkst. 600 kv. m.

Statyti centrą planuojama iš ilgaamžių, atsparių medžiagų – klinkerio plytų, aliuminio skardos. Ant stogo sumontuotos saulės baterijos padės mažinti šildymo išlaidas.

Sklype suplanuotas amfiteatras kameriniams renginiams, krepšinio aikštelė, riedutininkų parkas, renginių aikštė, vaikų žaidimo aikštelė, 56 automobilių stovėjimo vietos.

Kauno rajonas iki šiol tokio centro neturėjo.

Projekto sąmata gali siekti apie 20 mln. litų, todėl projektui įgyvendinti reikės Vyriausybės paramos. Dalį lėšų skirs savivaldybė, tačiau daugiausia tikimasi iš ES struktūrinių fondų.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas tikina, kad toks centras yra ne prabanga, o būtinybė. „Jei pastatysime šį centrą, tai bus puiki investicija į žmogų, ypač jo reikia jaunajai kartai“, – pabrėžė rajono vadovas.

Artimiausiu metu projektas bus aptartas su Mastaičių bendruomene. Atsižvelgus į gyventojų pageidavimus, jis dar gali būti pakoreguotas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė