Pasaulinio garso „Žemės stulpai“ išleisti ir lietuvių kalba (0)

K.Foletas „Žemės stulpai“Išversta į daugiau nei trisdešimt kalbų, daugybę savaičių išbuvusi įvairių šalių perkamiausiųjų sąrašuose (Vokietijoje ją populiarumu aplenkė tik Biblija ir J. R. R. Tolkino „Žiedų valdovas“), patenkanti į pačių skaitytojų sudaromus per gyvenimą privalomų perskaityti knygų sąrašus (viename jų užima 27 vietą iš 101), ekranizuota populiariu, įvairių apdovanojimų sulaukusiu televizijos serialu – tai faktai apie vieną žinomiausių šiuolaikinės epinės literatūros knygų, britų rašytojo Ken Follett romaną „Žemės stulpai“ (The Pillars of the Earth). Šiemet knyga išversta į lietuvių kalbą ir jau netrukus pasieks Lietuvos knygynus (išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, vertė Aloyza Lukšienė).

Rašytojas Kenas Foletas (Ken Follett) (g. 1949) lietuviams jau pažįstamas iš tokių knygų kaip „Baltoji baimė“ (Alma littera, 2007), „Nulio zona“ (Jotema, 2004), „Raktas į Rebeką“ (Jotema, 2003). Autorius išgarsėjo ir daugiausiai rašo trilerius, tačiau tarptautiniu bestseleriu tapęs didžiulis jo kūrinys „Žemės stulpai“ – istorinis romanas. Jame rašytojas vaizduoja gotikinės katedros statybą viduramžių Anglijoje. Romano veiksmas trunka apie keturiasdešimt metų ir per vaizduojamą laiką Foletas leidžia skaitytojui juste pajusti, kaip buvo statoma viduramžių katedra.

Čia daug tikrų XII a. Anglijos istorijos įvykių (imperatorės Modės ir karaliaus Stepono kovos dėl sosto, trintis tarp monarchų ir bažnyčios vadovų). Katedros statyba suveda skirtingų luomų ir interesų žmones, verda aistros, mezgamos intrigos, tarpsta smurtas. Statytojai – prioras Filipas, Tomas Statytojas, šio įsūnis Džekas ir kiti – idealistai, pasišventę didingos katedors idėjai, nepabūgę net vyskupo ir karaliaus intrigų ir smurto.

Į personažų gyvenimus autorius sugeba perkelti universalias, ir šiuolaikiniam žmogui suprantamas problemas. Išryškėja stiprūs charakteriai, žmogiškos emocijos, jų neužgožia katedros statybos, pilių, mūšių, gamtos stichijų, viduramžių buities aprašymai.

Pasaulinio garso „Žemės stulpai“ – tai kūrinys, ypatingas ir pačiam autoriui. Jis šį savo romaną laiko išskirtiniu kūriniu, nepaprastai jį įtraukusiu į viduramžių istorijos ir architektūros studijas. Rašyti įkvėpė Solsberio katedra, o knygos siužetas kai kur remiasi Vinčesterio katedros statybos faktais, nors pats Kingsbridžas, kuriame vyksta pagrindinis romano veiksmas, yra išgalvotas.

Romanas gretinamas su Umberto Eco „Rožės vardas“, 2010 metais pagal knygą sukurtas didelio populiarumo sulaukęs televizijos serialas, rodytas ir Lietuvoje.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė