Kviečia keliaujanti paroda „Architektūra arti mūsų“ (0)

„Architektūra arti mūsų“

„Architektūra arti mūsų“

Per Lietuvą žygį pradeda Kūrybinių industrijų parko „Architektūros centras“ parengta keliaujanti paroda „Architektūra arti mūsų“, skirta šalies regionams – 35 eksponatai kalba apie rajonuose per pastaruosius kelis dešimtmečius sukurtą kokybišką architektūrą. Kiekvienas eksponatų per nuotraukas, brėžinius, tekstinę informaciją atskleidžia konkretaus objekto grožį.

Keliaujančią parodą lydi paskaita-diskusija „Architektūra arti mūsų“, kurioje detaliai aptariama, kuo demonstruojami dabartinės lietuvių architektūros pavyzdžiai stiprūs, kuo jie patrauklūs ir svarbūs vienai ar kitai vietovei.

Poreikis kurti šią parodą kilo iš kol kas akivaizdžios šalies didmiesčių ir kitų vietovių atskirties: nors kokybiškos architektūros pavyzdžių nestinga ir Lietuvos rajonuose, apie juos menkai kalbama, jie mažai populiarinami, į juos nekreipiamas deramas dėmesys.

Paroda įdomi plačiai visos šalies gyventojų auditorijai, mat joje demonstruojama, kad ir Lietuvos regionuose gausu šiuolaikinės kokybiškos architektūros, deramai reprezentuojančios net atokiausius šalies kampelius (pavyzdžiui, Metelių informacinis centras ir gamtos mokykla Lazdijų r., Zaraso ežero apžvalgos ratas Zarasuose, rekreacinis kompleksas „Nakcižibis“ Lavyso k. ar privatus namas Anykščiuose).  Vaizdžiai tariant, paroda turėtų kaimynus supažindinti su kaimynais.

Projektas skirtas itin įvairaus amžiaus ir socialinėms grupėms: nuo vaikų, siekiant sužadinti jų smalsumą, iki suaugusiųjų, siekiant įkvėpti juos lygiuotis į rodomus pavyzdžius ir imtis savo gyvenamosios aplinkos kokybės kėlimo.

Parengta paroda „Architektūra arti mūsų“ 2013 m. bus eksponuojama trijuose Lietuvos rajonuose: Molėtų, Utenos ir Ignalinos. Vėliau bus siekiama aplankyti kuo daugiau rajonų savivaldybių.

Savo kelionę paroda pradeda nuo Molėtų. Čia, Molėtų dailės galerijoje, jau rugsėjo 5 d. 15 val. įvyks pirmoji paskaita-diskusija ir atidarymas. Ji veiks iki rugsėjo 25 d. Ignalinos r. savivaldybėje ji laukiama spalio 3 d. ir veiks iki spalio 24 d.; o Utenos r. savivaldybėje ji startuos spalio 31 d. ir  veiks iki lapkričio 21 d.

Projekto partneriai ir rėmėjai: LR kultūros ministerija, UAB „Doleta“, Molėtų rajono savivaldybė, Molėtų dailės galerija, Utenos rajono savivaldybė, Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, Ignalinos rajono savivaldybė, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė