Sveikiname Pirmokus! (0)

Sveikiname Pirmokus! | smm.lt nuotr.

Sveikiname Pirmokus! | smm.lt nuotr.

Rugsėjo 2 d. Lietuvos mokyklose prasidėjo nauji mokslo metai. Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) duomenimis šiemet rudenį į pirmą klasę turėjo ateiti apie 29 000 pirmokų, tai jau 2 000-iais daugiau nei 2012 m. rudenį.

Pirmąją mokslo metų dieną ŠMM kiekvienam pirmokui padovanojo Pirmoko pasą.

Pirmoko pase trumpai ir žaismingai supažindinama su Lietuvos gamta, kalba, miestais, kariuomene, gretimomis šalimis, pateikiama žinių iš Lietuvos istorijos, įrašytas Lietuvos himnas, pasakojama apie svarbiausius Lietuvos simbolius – Vytį ir vėliavos spalvų prasmę.

Pirmokai čia suras taip pat ir patarimų, kaip saugiai elgtis kelyje ar gatvėje, ir kitų ir naudingų žinių. Kaip ir ankstesniuose pasuose, bus galimybė pasižymėti svarbiausius pirmųjų mokymosi metų įvykius, įsiklijuoti savo ir klasės nuotraukas, – ir ne tik pirmoje klasėje, bet ir visus 12 mokslo metų.

Atskiras puslapis Pirmoko pase skirtas lietuviškoms mokykloms užsienyje. Keli šimtai pirmokų pasų kaip valstybės dovana šiemet iškeliaus į lietuviškas mokyklas 31 užsienio šalyje. Pirmą kartą Lietuvos pirmoko pasai vaikams buvo įteikti 2004 m.

Sveikiname Pirmokus!

Statistikos departamento duomenimis 2012–2013 mokslo metų pradžioje Lietuvoje veikė 1242 bendrojo ugdymo mokyklos. Per metus buvo uždarytos 67 mokyklos, o nuo 2005–2006 mokslo metų net – 292!. Daugiausia buvo uždaryta pagrindinių ir vidurinių mokyklų – per metus atitinkamai 49 ir 33 mokyklos. O gimnazijų nuo 2011–2012 mokslo metų padaugėjo nuo 229 iki 236.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė