Smolensko tragedija: Lenkijos prokurorai boikotuoja parlamentinį tyrimą (2)

Smolensko tragedija

Smolensko tragedija

„Mes susiduriame su sąmoningu boikotu, tyrimo apgaudinėjimu“ , – duodamas interviu portalui Niezalezna.pl sakė, Lenkijos parlamentinio komiteto tiriančio Smolensko aviakatastrofos priežastis, vadovas Antonijus Macierevičius (Antoni Macierewicz).

Taip partijos „Įstatymas ir teisingumas“ atstovas pakomentavo laikraščio „Gazeta Polska Codziennie“ pranešimą, kad Centrinės teismo ekspertizės laboratorijos ekspertai dar nėra ištyrę mėginių, paimtų iš Smolensko tragedijos aukų palaikų.

Kaip teigė laikraštis „Gazeta Polska Codziennie“ Lenkijos ekspertai atliko tyrimus, siekiant nustatyti ar palaikuose yra sprogmenų pėdsakų. Įgaliotieji aukų šeimų atstovai yra pasipiktinę delsimu šiuo svarbiu klausimu. Jie nurodo, kad skirtingai nuo lėktuvo skeveldrų, mėginiai paimti iš lavonų yra Lenkijoje, ir gali būti patikimai išanalizuoti

„Aš noriu jums priminti, kad gerbiamo profesoriaus Ryšardo Rumianeko (Ryszard Rumianek) atveju, šeimos advokatas pareikalavo ištirti spektrografiniu detektoriumi jo kūną, bet prokurorai atsisakė, sakydami, kad neįmanoma nustatyti, ar sprogmenų pėdsakai yra ant jo kūno, ar ne. Tokio elgesio priežastis yra visiškai suprantamos.

Juk prokuroras Karolis Kopčykas (Karol Kopczyk) ir kiti prokurorai yra atsakingi už tai, kad palaikų skrodimas nebuvo atliktas iš karto po jų grįžimo į Lenkiją. Prokurorai nedalyvavo skrodime Rusijoje. Tai yra nusikaltimas ir dabar jie daro viską, kad pasiteisintų, teigdami, jog nėra jokios žalos, nes autopsija nebuvo būtina. Šie žmonės daro viską, kad paslėptų savo veiklos, pažeidžiant Baudžiamojo proceso kodeksą, įrodymus. Dėl šio klausimo šiuo metu Poznanės prokurorai atlieka tyrimą“, – sakė Macierevičius.

Taip pat parlamentinio komiteto, tiriančio Smolensko katastrofos priežastis, pirmininkas pabrėžė šiurkščius Lenkijos prokurorų darbo pažeidimus, susijusius su sprogmenų pėdsakais mėginiuose:

„Tai taikoma tiek mėginiams paimtiems iš aukų palaikų, tiek – paimtiems iš lėktuvo nuolaužų. Mes suskaičiavome juos. Apskritai, jie paėmė mažiausiai 700 mėginių. Iš 700 pavyzdžių prokurorai pristatė tyrimų rezultatus tik 28. Tai mažiau nei 5%. Štai kaip jie veikia. Ir kūnų atveju, jie nenori tirti sprogmenų pėdsakų. Mes susiduriame su sąmoningu boikotu, tyrimo apgaudinėjimu“.

Vertė Alicija Žukauskaitė, parengta pagal Kavkazcenter.com

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė