Seimo nariai prašo atsakingų institucijų paaiškinimų apie Garliavos mergaitės likimą (12)

„Drąsos kelio“ frakcijos narių spaudos konferencija | Alkas.lt nuotr.

„Drąsos kelio“ frakcijos narių spaudos konferencija | Alkas.lt nuotr.

Rugsėjo 2 d. Seimo frakcija „Drąsos kelias“ (DK), reaguodama į viešojoje erdvėje pasirodžiusią prieštaringą informaciją dėl Laimutės Stankūnaitės ir jos dukros išvykimo į užsienį pagal liudytojų apsaugos programą, kreipėsi į generalinį prokurorą Darių Valį, laikinai einančią pareigas vaiko teisių apsaugos kontrolierę Aušrinę Burneikienę bei Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo agentūros prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorę Odetą Tarvydienę, prašydama kad šių institucijų vadovai skubiai informuotų visuomenę ir frakciją apie tikrąją mergaitės padėtį.

Rugpjūčio 30 d. spaudoje pasirodė L.Stankūnaitės interviu, kuriame ji teigė nusprendusi išvykti į užsienį dėl to, kad judviejų su dukra gyvenimas Lietuvoje buvo išviešintas tiek, kad tapo nepakeliamas.

Rugpjūčio 27 d. DK  frakcijos nariai buvo surengę spaudos konferencija „Ar dar gyva Garliavos mergaitė?“  kurioje išreiškė susirūpinimą dėl pasirodžiusių žiniasklaidoje, bet oficialiai nepatvirtintų pranešimų, esą L.Stankūnaitė su dukra pagal liudytojų apsaugos programą yra išvežtos į užsienį.

DK frakcijos nariai spaudos konferencijoje pranešė, kad šį rudenį ketina Seimui siūlyti sudaryti Seimo komisiją, kuri ištirtų įvykių Garliavoje aplinkybes, kuomet vykdant teismo sprendimą pasitelkus gausias policijos ir spec. dalinių pajėgas mažametę Drąsiaus Kedžio dukra buvo priverstinai perduota motinai L.Stankūspnaitei.

Rugpjūčio 28 d. į atsakingas Lietuvos valdžios ir teisėtvarkos institucijas kreipėsi ir visuomeninio antikorupcinio portalo ekspertai.eu vadovybė. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto, buvo paprašyta „išaiškinti teisinę tvarką, kaip seneliai L. ir V.Kedžiai galėtų įsitikinti, kad jų anūkė, paimta iš jų namų per policijos operaciją 2012 m. gegužės 17 d., yra gyva ir sveika“.

Policijos generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio paprašyta paaiškinti: „kokių grėsmių siekiama išvengti, pritaikant L.Stankūnaitei ir mažametei jos dukrai išimtines asmenų apsaugos programos priemones pakeičiant asmens tapatybės duomenis bei perkeliant gyventi į kitą šalį? Ar yra imtasi teisinių priemonių pašalinti šias grėsmes ir ar nustatyti jas potencialiai keliantys asmenys? Jei tokie asmenys nustatyti, kodėl jie nėra traukiami baudžiamojon atsakomybėn? Jei tokie asmenys nenustatyti, tuomet prašome paaiškinti, kokiu pagrindu konstatuojamos „grėsmės” ir kodėl neįmanoma jų pašalinti teisinėmis priemonėmis?“, – pranešė ekspertai.eu.

Nesitikėdami sulaukti paaiškinimų iš šalies atsakingų institucijų ekspertai.eu taip pat oficialiai kreipėsi į Lietuvos europarlamentarus, „prašydami inicijuoti tyrimą ir išsiaiškinti, ar Lietuva teisėtai ir pagrįstai taikė nacionalinės ir tarptautinės teisės aktus, taikant liudytojų apsaugos programos nuostatas L. Stankūnaitei ir mažametei jos dukrai, sunaikinant jų ankstesnes tapatybes ir visiškai izoliuojant vaiką nuo jo šeimos narių, įskaitant ilgą laiką mergaitę auginusius L. ir V.Kedžius“, – skelbiama portale ekspertai.eu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė