Premjeras A.Butkevičius pasisakė prieš dvikalbes lenteles Vilniaus krašte (54)

A.Butkevičius, LSDP.lt

A.Butkevičius, LSDP.lt

Rugsėjo 1 d. Ministras pirmininkas duodamas intervių BNS spaudos agentūrai be kita ko pasisakė ir apie Valdančiosios koalicijos bendražygių Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) siekį lietuviškus gatvių ir vietovių pavadinimus rašyti ir lenkų kalba įteisinant dvikalbės lentelės Vilniaus krašte.

Premjeras sakė, kad visiems Lietuvos piliečiams turi būtų vienodos sąlygos ir, patikslino, kad yra privalu gerbti valstybę, Konstituciją ir šalies įstatymus, o tai reiškia dvikalbių lentelių neturi būti.

Paklaustas apie galimybę rašyti asmenvardžius nelietuviškais rašmenimis premjeras sakė, kad šis klausimas yra svarstonas ir sprendimas priklausys nuo teisininkų ir specialistų siūlymų. Jis užsiminė apie  kelias sprendimo galimybes: įvedamos trys papildomos raidės arba į pasą klijuojamas papildomas įdėklas…

„Tai jautrus klausimas. Reikia ieškoti gero sprendimo, kuris tenkintų visas puses, ir vengti emocijų. Tai tikrai specialistų reikalas,“ – BNS-ui tvirtino Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė