Liūdna mokslo metų pradžia Punsko valsčiuje (video) (4)

Punsko licėjuje

Punsko licėjuje

Lietinga ir liūdna buvo mokslo metų pradžia Punsko valsčiuje. Dėl gegužės 17 dienos valsčiaus tarybos sprendimo uždaryti dvi lietuviškas Navinykų ir Pristavonių mokyklas susiaurėjo švietimo tinklas. Liko lietuviška pagrindinė Vidugirių mokykla, dvikalbis Punsko vaikų darželis, dvikalbė pagrindinė mokykla ir gimnazija (Punsko Kovo 11-osios licėjus yra pavaldus Seinų apskrities valdžiai).

Rugsėjo 2 dieną mūsų portalo redakcija lankėsi Punsko Dariaus ir Girėno pagrindinėje mokykloje ir gimnazijoje, kur vyko mokslo metų pradžios šventė.

Apie renginį ir švietimo problemas Punsko valsčiuje pasakoja mokyklos direktorius Jonas Vydra ir Punsko valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas.

„Netrukus gausime iš Lietuvos 400 tūkst. litų. Šios lėšos pateks į mūsų valsčiaus mokyklas, truputis į Seinų lietuvių „Žiburio“ mokyklą. Liepos mėnesį iš Lenkijos biudžeto gavome papildomai 150 tūkst. zlotų. Gauti pinigai leis mums naujai pažvelgti į švietimo padėtį mūsų valsčiuje“, – teigia viršaitis Vytautas Liškauskas.

Šiais mokslo metais Punsko mokykloje mokysis 328 mokiniai. Mokykloje pradės dirbti dvi naujos iš Navinykų mokyklos atėjusios mokytojos.

„Gavome iš Lietuvos švietimo ministerijos autobusiuką, kuriuo galėsime vežioti vaikus į mokyklą, ekskursijas bei sporto varžybas“, – sako Punsko Dariaus ir Girėno pagrindinės mokyklos ir gimnazijos direktorius Jonas Vydra.

httpv://youtu.be/yt-gcr1JvBs

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Švietimas, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė