Ateityje lankymasis muziejuje pamokos metu turėtų būti nemokamas (0)

Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejuje Vilkijoje | V.Vasiliauskaitės, Alkas.lt nuotr.

Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejuje Vilkijoje | V.Vasiliauskaitės, Alkas.lt nuotr.

Šiandien Kultūros ministras Šarūnas Birutis susitiko su Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) nariais. Anot moksleivių, jiems patinka ministro politika, kuria jis siūlo bendradarbiaujant su Švietimo ir mokslo ministerija rūpintis jaunimo švietimu bei kūrybingumo skatinimu. Moksleiviai šiandien ministrui pristatė pasiūlymus, kurie padidintų muziejų lankomumą ir papildytų švietimą papildomomis funkcijomis.

„Lietuvos moksleivių sąjunga – moksleivius atstovaujanti organizacija, matydama nepakankamą mokinių domėjimąsi muziejais ir jų siūlomomis edukacinėmis programomis, yra įsitikinusi, kad kuriant pilietišką tvarių vertybių visuomenę, yra būtina siekti nuolatos skatinti jaunų žmonių suinteresuotumą Lietuvos istorijos įvykiais, menu, tautos kultūriniu paveldu“,  – sako LMS prezidentas Antanas Mikalauskas.

„Man džiugu, kad LMS nelieka nuošalyje ir rūpinasi savo ateitimi. Daugelyje pasaulio šalių muziejuose ne šiaip sau verda gyvenimas – vyksta pamokos, mokiniai mokosi istorijos, dailės ir kitų dalykų. Tai yra daroma sąmoningai, nes tų šalių prioritetuose yra kūrybingas jaunimas, kuris užtikrins tos šalies ateitį. Mano manymu ir Lietuvoje turi keistis požiūris į kultūrą tik kaip į meną ir labai tikiuosi, kad greitai politikai ir visuomenė sutarsime, kad kultūra gali būti, kaip vienas stipriausių šalies variklių.  Tad jau šiemet pradėsime ruoštis tam, kad ateityje muziejai ir Lietuvoje priimtų moksleivius, suteiktų galimybę nemokamai patekti ir vykti pamokoms“, – sako Kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Moksleiviai ir ministras kalbėjo apie tai, kad šiandien būtinas Kultūros ir Švietimo ir mokslo ministerijų bendradarbiavimas. Moksleivius domino abiejų ministerijų europinės programos, kuriomis siekiama atnaujinti muziejus ir juos modernizuoti, nes anot moksleivių, tik modernūs, interaktyvūs muziejai šiandien jiems atrodo patrauklūs ir apgailestavo, kad daumuma muziejų Lietuvoje moksleiviams atrodo labai konservatyvūs ir nepatrauklūs.

Moksleiviai Kultūros, Švietimo ir mokslo ministerijoms siūlo didinti mokinių norą lankytis muziejuose bei lankytinose Lietuvos vietose, šiais skatinančiais metodais:

– Peržiūrėti bendrojo ugdymo programas, išrinkti pamokų temas ir jas susieti su Lietuvoje veikiančių muziejų sąrašu, pagal kurį mokytojai galėtų organizuoti pamokas juose. Lankymasis muziejuje pamokos metu turėtų būti nemokamas.

– Sukurti fondą-programą, skirtą mokinių pažintinių ekskursijų po Lietuvą finansavimui. Siekiant užtikrinti mažiau galimybių turinčių vietovių mokinių kultūros  prieinamumą visoje Lietuvoje, prioritetas turėtų būti skiriamas jų finansavimui.

– Išnaudoti mokyklose įkurtus muziejus ir skatinti jų kūrimą bei naudojimą. Mokytojams, kurie yra atsakingi už mokyklos muziejaus plėtrą ir priežiūrą, organizuoti metodinius mokymus, kurie praplėstų mokytojų turimas žinias apie muziejuje esančius eksponatus ar  specifinę muziejaus sritį (pvz.: geologiją ir kt.).

– Sukurti ir užtikrinti  interaktyvias prieigas prie valstybei priklausančių muziejų, kuriomis mokiniai galėtų naudotis pamokų metu. Siūloma naudotis užsienio šalių muziejų praktika, patrauklia mokiniams.

LMS siūlo atsižvelgti į pateiktus pasiūlymus, kurie užtikrintų didesnį lankymąsi Lietuvos muziejuose ir lankytinose vietose bei domėjimąsi jose pateikiama informacija.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis padėkojo LMS  nariams ir sutarė, kad LMS paruoš programą, kurią siūlys Kultūros bei Švietimo ir mokslo ministerijoms, o Kultūros ministerija informuos LMS apie muziejų modernizavimo projektus bei edukacijos programas.

Kultūros ministerijos pavaldume yra 16 muziejų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė