Ringaudai įkvepia kurti (0)

Keramika. D.Jančiauskienė

Keramika. D.Jančiauskienė

„Keramiką regiu gamtoje. Gyvename įkvepiančioje kurti vietoje – Ringauduose. Čia esančiame Kamšos botaniniame – zoologiniame draustinyje praleidžiu ne vieną valandą. Išeinu grybauti, o parsinešu uogų, kankorėžių. Taip ir gimsta kūriniai – iš miško,“ – šypsojosi keramikė Dovilė Jančiauskienė.

Keramikė meno pasaulyje debiutavo 2006 metais, grupinėje interjero dizaino parodoje. Vėliau sekė keletas asmeninių taikomosios keramikos parodų 2012 ir 2013 metais.

Elegantiški ir modernūs kūriniai užkariavo ir pakaunės gyventojos, meno profesionalės Jolantos Šmidtienės vadoaujamą galeriją „Balta“. Čia pristatyta jau ketvirtoji D. Jančiauskienės paroda „Plačiai užmerktos akys/Iš pelenų“. Tik šį kartą ekspozicija – vaizduojamojo meno, kurioje svarbesnis ne praktinis kūrinių pritaikymas, o išreiškiamas požiūris į aplinką, būtį, santykius tarp žmonių, tikėjimą ir kūrybą.

Jolanta Šmidtienė tvirtino, kad  Dovilė neturi „štampo“. Jos darbai yra plastiški, laisvi, jaunatviški. Tai tikras lūžis jos kūryboje – visiškai atsiribota nuo vartotojiškumo. Kolegos-keramikai ir parodos lankytojai nustemba, o ką nors nustebinti dabar yra sunku. Galerijos „Balta“ vadovė tikino, kad keramikos erdvėje Dovilė atrado naują stilių.

„Mano aplinkoje nėra žmonių, kurie bambėtų, kad pasaulis yra juodas. Jų tiesiog nesutinku. Kuriu tik su geromis emocijomis ir tik tai, ką noriu. Ir lydi mane vieni angelai, kurie padeda kurti. Tik jie sušmėžuoja ir dingsta“,– optimizmu tryško Dovilė.

Paroda „Plačiai užmerktos akys/Iš pelenų“ iki rugpjūčio 30 d. veikia Kauno galerijoje „Balta“. Vėliau ši ekspozicija bus išvežta į Baltarusiją. Visiškai naują D. Jančiauskienės parodą  netrukus išvys Tenerifės gyventojai.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė