Didžioji Britanija nepritarė JAV karinei avantiūrai Sirijoje (4)

Deividas Kameronas

Deividas Kameronas

Rugpjūčio 29 d. Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių rūmų nariai nepritarė kariniams veiksmams Sirijoje ir balsavimu 13-os balsų persvara (285 balsais prieš 272) atmetė vyriausybės planus kartu su JAV įsitraukti į karą Sirijoje ryšium su esą Sirijos režimo įvykdyta chemine ataka.

Po balsavimo Britanijos premjeras Deividas Kamerons (David Cameron) sakė: „Man aišku, kad Britanijos parlamentas, atspindintis Britanijos žmonių požiūrį, nenori matyti Britanijos karinių veiksmų. /…/ Aš tai suprantu, ir vyriausybei veiks atitinkamai“.

Po šio britų sprendimo JAV gali tekti kariauti vienoms su Sirijos prezidento Bašaro Asado (Bashar al Assad) vyriausybę, kuri yra kaltinama praeitą savaitę surengusi nuodingųjų dujų atakas Damasko priemiesčiuose.

Britanijos premjero agitacija suduoti karinius smūgius Sirijos režimui sulaukė tvirto pasipriešinimo iš opozicinės Leiboristų partijos. Šiam ketinimui nepritarė netgi daugelis jo paties Konservatorių partijos narių, kurie teigė, kad yra be reikalo skubama veltis į karą, neturint patikimų įrodymų, jog B.Asado valdžia panaudojo dujas prieš savo žmones.

Rugpjūčio 29 d. Britanijos jungtinis žvalgybos komitetas yra paskelbęs, kad rugpjūčio 21-ąją Damasko priemiestyje buvo panaudoti cheminiai ginklai ir kad žuvo daugiau nei 300 žmonių. Tuo tarpu Sirijos vyriausybė neigia įvykdžiusi cheminę ataką ir tegia, kad šią ataką surengė sukilėlių pajėgos.

JAV Nacionalinio saugumo tarybos atstovė Keitlin Heiden (Caitlin Hayden) komentuodama Britanijos įstatymų leidėjų sprendimą neįveltišalies į karą Sirijoje sakė, kad „prezidento Obamos sprendimai bus grindžiami tuo, kas geriausiai atitinka Jungtinių Valstijų interesus“. Ir pridūrė: „Jis įsirikinęs, kad ant kortos yra pastatyti esminiai Jungtinių Valstijų interesai ir kad šalys, kurios pažeidžia tarptautines normas dėl cheminių ginklų, turi būti traukiamos atsakomybėn“.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė