Baltijos taurės varžybose akrobatinio skraidymo lakūnės pranoko vyrus (nuotraukos) (0)

„Lithuanian Planespotters“ nuotr.

„Lithuanian Planespotters“ nuotr.

Besibaigianti vasara kauniečiams nepašykštėjo saulėto dangaus. 2013 m. rugpjūčio 23–24 dienomis garbingame S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome pirmą kartą buvo surengtos Lėktuvų akrobatinio skraidymo Baltijos taurės varžybos.

Po Lietuvos Respublikos čempionato, įvykusio prieš gerą mėnesį Vilniuje (Kyviškių aerodrome), tai antrosios varžybos, kuriose turėjo progos pasirodyti jaunesni pilotai.

Mus stebina lietuvių plaukikių, daugiakovės atstovių bei kt. pasiekti laimėjimai, taip pat ir akrobatinio skraidymo lakūnių moterų rezultatai. Skirtumas tik tas, kad pastarosios kaunasi ne tarp sau lygių, bet bendroje įskaitoje su vyrais. Lietuvos moterims lakūnėms maža vilčių išsiveržti į tarptautinį lygį, kaip ir didžiumai vyrų, nes akrobatinių lėktuvų sportas yra pats brangiausias ir jo rezultatų siekiamybė priklauso ne tik nuo šalies vyriausybės požiūrio į minėtąjį sportą, bet ir nuo valstybės finansinių išteklių. Lakūnės sportininkės treniruojasi savomis lėšomis.

Aukštesnio lygio – B kategorijos – varžybų nugalėtoja ir pagrindinės taurės laimėtoja pripažinta Rita Eriksonienė, atstovaujanti Kauno aeroklubui. Antrąją ir trečiąją vietas pasidalijo du jauni ir daug žadantys pilotai iš Vilniaus, tai – Tadas Maciulevičius ir Vytautas Vaičiulis. Pernai metų B kategorijos aukščiausią pergalę šventusiam Eugenijui Raubickui šįkart sava padangė pašykštėjo gero skrydžio, todėl jis liko ketvirtuoju. Tiesa, antrajame pratime Eugenijus atsigriebė ir išplėšė medalį, tačiau šio rezultato nepakako palypėti į aukštesnę vietą.

A kategorijos varžybose, kuriose sportininkai paprastai iš antrosios lėktuvo kabinos yra prižiūrimi saugos piloto, tarp 7 dalyvių skrido net 3 lakūnės moterys. Pergalę šioje kategorijoje taip pat šventė Kauno aeroklubo lakūnė sportininkė Daina Oržekauskaitė, gerokai atsiplėšusi nuo kitų dviejų savo sparno varžovių (L. Malakauskaitės ir J.Vaičiulytės). Antrąją vietą iškovojo Albertas Pundys iš Vilniaus ir trečiąją – Nerijus Baublys iš Alytaus.

Nuo pat pradžių varžybų organizatoriai buvo numatę ir paskelbę, kad nugalėtojai gaus atitinkamus piniginius apdovanojimus. Matyt, dėl nepakankamo dalyvių skaičiaus teko tenkintis rėmėjų gautomis dovanomis. B ir A kategorijų taurių laimėtojams skirtų dovanų turinys pritiko labiau vyrams. Iš jų akivaizdu, kad organizatoriai tikrai nesitikėjo, jog laimėjimus nusiskins būtent moterys. Džiugu, kad netikėtą lakūnių akibrokštą vyrai kompensavo įteiktomis gražiausiomis gėlių puokštėmis.

Be kita ko Baltijos taurės varžybose buvo tikėtasi sportininkų ir iš kitų kaimyninių šalių. Tačiau atvyko tik vienas užsienietis iš Irano Muhammad JJ Sharif, dalyvavęs A kategorijos varžybose ir tenkinęsis ketvirtuoju rezultatu.

Senjorų varžybose, kuriose šįkart dalyvavo tik 3 pilotai, pergalę šventė alytiškis Rimas Gargasas. Jo kolega Ginutis Šėgžda iškovojo antrąjį rezultatą ir Valerijus Kurbakovas – trečiąjį.

„Lithuanian Planespotters“ nuotraukos:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė