Signataras Z.Vaišvila kreipėsi į generalinę prokuratūrą dėl diplomatų skandalo aplinkybių (4)

Zigmas Vaišvila  | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Zigmas Vaišvila | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Rugpjūčio 29 d., 13 val. Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila Generalinei prokuratūrai įteikė pareiškimą prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą, siekiant ištirti galimai nusikalstamas veikas, atskleidžiant valstybės paslaptis ir galimą šnipinėjimą.

„Šiandien kaip Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras kreipiausi į Generalinę prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl valstybės paslapčių mūsų diplomatinėje tarnyboje atskleidimo – kuomet buvo paviešinti Lietuvos ambasadorių Artūro Žurausko ir Renato Juškos pokalbiai.Noriu atkreipti dėmesį, kad siekiama ne įvertinti diplomatų kalbas, – tai Prezidentė, Vyriausybė, Seimo užsienio reikalų komitetas ir URM turėjo ir privalėjo padaryti nedelsdama be dviejų mėnesių viešųjų ryšių akcijų,– prašau ikiteisminio tyrimo metu nustatyti asmenis, atskleidusius valstybės paslaptis – valstybės saugomų diplomatinio ryšio kanalais besinaudojančių diplomatų pokalbių turinį. Kreipiausi ir dėl galimo šnipinėjimo, jei paaiškėtų, kad paviešinimą atliko užsienio valstybių asmenys ar struktūros. To nepadarius, valstybė liks nežinia kieno įkaitu – kas nori, tas gali tęsti šias galimai nusikalstamas veikas, šantažuodamas mūsų valstybę ir jos pareigūnus, diplomatus“, – Alkas.lt portalui sakė Z.Vaišvila.

Signataras pareiškė, kad šis diplomatų skandalas valstybei ir jos autoritetui padarė didžiulę žalą: „Visam pasauliui buvo parodyta, kokia yra mūsų diplomatinė tarnyba ir jos veiklos konfidencialumas. Tad kas gali pasitikėti tarpvalstybiniuose santykiuose tokiu partneriu, kuris neužtikrina net savo diplomatinės tarnybos veiklos sąlygų?“, – teigė Z.Vaišvila.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė