Prezidentė pasirašė dekretus dėl ambasadorių atšaukimo ir išvyko į JAV (0)

B.Obama ir D.Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

B.Obama ir D.Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Rugpjūčio 29 d. Lietuvos Respublikos Prezidentės spaudos tarnyba pranešė, kad Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir atsižvelgdama į Vyriausybės teikimą, pasirašė dekretus, kuriais atšaukė Artūrą Žurauską ir Renatą Jušką iš ambasadorių pareigų.

A.Žurauskas nuo rugsėjo 30 dienos atšaukiamas iš Lietuvos Respublikos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus Azerbaidžano Respublikoje pareigų.

R.Juška nuo rugsėjo 30 dienos atšaukiamas iš Lietuvos Respublikos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus Vengrijos Respublikoje, Serbijos Respublikai, Bosnijai ir Hercegovinai ir Juodkalnijai, Makedonijos Respublikai pareigų.

Pasirašiusi dekretus dėl ambasadorių atleidimo D.Grybauskaitė išvyko darbo vizito į Jungtines Amerikos Valstijas, kur penktadienį, rugpjūčio 30 d., Vašingtone susitiks su JAV Prezidentu Baracku Obama. Baltuosiuose rūmuose vyksiančiame susitikime taip pat dalyvaus Latvijos Prezidentas Andris Bėrzinis ir Estijos Prezidentas Tomas Hendrikas Ilvesas.

Pasak Prezidentės, tai Baltijos šalių ir JAV bendradarbiavimo tęstinumą užtikrinantis susitikimas. Šiemet sukanka 15 metų nuo Baltijos šalių ir JAV partnerystės ir bendradarbiavimo chartijos, kurioje užtikrinta JAV parama Lietuvos, Latvijos ir Estijos siekiams tapti NATO narėmis. Taip pat deklaruota, kad Baltijos šalių nepriklausomybė, suverenumas, teritorinis vientisumas ir saugumas yra ilgalaikis ir nekintantis JAV interesas.

„Simboliška, kad susitinkame praėjus 15 metų nuo Baltijos šalių ir JAV chartijos pasirašymo. Tuomet numatyti pagrindiniai tikslai šiandien jau yra pasiekti. Užtikrindami karinį, energetinį, kibernetinį ir ekonominį saugumą šiandien vis dar susiduriame su naujais iššūkiais“, – sako šalies vadovė.

Baltijos šalių ir JAV Prezidentų susitikime didžiausias dėmesys bus skiriamas energetinio saugumo klausimams, ekonominiam bendradarbiavimui bei santykiams su Rytų partnerystės šalimis ir Rusija. Prezidentai taip pat aptars geopolitinius pokyčius ir regiono saugumui grėsmę keliančius procesus. Po susitikimo ketinama paskelbti bendrą Lietuvos, Latvijos, Estijos ir JAV Prezidentų pareiškimą.

Baltijos ir JAV Prezidentų susitikime taip pat bus kalbama apie ekonominį bendradarbiavimą ir Europos Sąjungos derybas su JAV dėl Transatlantinės prekybos sutarties.

Baltijos regionui aktualiausius klausimus prieš susitikimą Baltuosiuose rūmuose su JAV Prezidentu Baraku Obama (Barack Obama) Lietuvos, Latvijos ir Estijos Prezidentai aptars trišaliame darbo susitikime ir su JAV viceprezidentu Džo Baidenu (Joe Biden).

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė