Kauno rajone į gamtos paveldo objektų sąrašą įtrauktas klevas (1)

Vaičiūnų klevas

Vaičiūnų klevas

Rugpjūčio 29 d.  Kauno rajono savivaldybės tarybos pritarimu, Zapyškio seniūnijos Vincentavo kaime augantis klevas, paskelbtas Savivaldybės saugomu gamtos paveldo objektu.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos skelbiamame savivaldybių saugomų gamtos paveldo objektų sąraše jau yra keturi Kauno rajone augantys medžiai – Žiegždrių liepa, Nevėžio ir Bakšių ąžuolai, Šilagirio pušis.

Prie jų prisijungė ir Vaičiūnų klevas. 21 metro aukščio, daugiau nei trijų metrų apimties medis auga Zapyškio seniūnijos, Vincentavo kaime, Audriaus Vaičiūno sklype. Spėjama, kad klevo amžius siekia 150 metų.

Klevas galiūnas – Vaičiūnų giminės medis. Kai audra buvo aplaužiusi jo šakas, visa šeima medžiu rūpinosi lyg gyvu žmogumi. Dėl didelės meilės šiam medžiui, ilgamečiui urėdui Ksaverui Vaičiūnui kilo noras apsaugoti klevą nuo sužalojimų, ar nukirtimo. Jis ir inicijavo medžio įtraukimą į saugomų gamtos objektų sąrašą.

Klevas auga sodyboje, esančioje tarp buvusio senojo ir naujojo Kaunas – Šakiai kelio 28 km. Nuo Kauno. Sodyba pastatyta sudegusio Vincentavos dvaro vietoje. Iš buvusio dvaro išlikęs pasivaikščiojimų tako fragmentas, du apleisti tvenkinukai ir prie senojo kelio tebeaugantis klevas.

Vaičiūnų klevas

Vaičiūnų klevas

Kauno rajono tarybai patvirtinus naująjį medžio „statusą“. Dabar prie Vincentavo kaimo galiūno bus pastatyta tvorelė, o informacinėje lentelėje puikuosis medžio biografija.

Aplinkos skyriaus vyriausioji specialistė Giedrė Juknienė tvirtina, kad prašymų įspūdingo amžiaus medžius paskelbti gamtos paveldo objektais sulaukiama tik vieno kito per metus, tačiau ir jie turi atitikti Aplinkos ministerijos nustatytus kriterijus. Dažniausiai tokį norą pareiškia garbingo amžiaus sulaukę žmonės, kuriems gamtos saugojimas yra vertybė.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė