Lietuvą garsinantis ugniagesys jau nubėgo 2 tūkst. kilometrų (0)

Organizatrorių nuotr.

Organizatrorių nuotr.

Vilnietis ugniagesys gelbėtojas Aidas Ardzijauskas, visus stebinantis savo ištverme ir užsispyrimu, jau beveik mėnesį bėga aplink Baltijos jūrą. Šiuo metu Aido maršrutas tęsiasi per Švediją.

Pasak ugniagesį lydinčios komandos narių, Aidas pasiduoti neketina, jis kovingai nusiteikęs distanciją įveikti iki galo. Tuo labiau, kad už nugaros jau liko Latvija, Estija, Rusija ir Suomija.

Helsinkyje pasikeitė A. Ardzijausko pagalbininkų komanda. Jam padėti atvyko dvi medikės – kineziterapeutė Jūratė Domeikaitė ir ortopedijos rezidentė Rūta Banytė. Po bėgimo ar jų pertraukose specialistės A. Ardzijauskui daro masažus, tempimo pratimus, stengiasi atstatyti jo jėgas po didžiulio fizinio krūvio ir suteikti jam kuo daugiau pagalbos, nes vakarais Aidui vis patinsta viena koja. Bet, nepaisant nuovargio ir skausmo, rytą  bėgikas vėl būna pasiryžęs nugalėti save.

„Iš Helsinkio bėgau į Salo miestą, jame mus sutiko gaisrinės viršininkas, kuris mus šiltai priėmė ir apgyvendino. Nuo Salo Turku link kartu su manimi bėgo Turku gaisrininkai, vėliau keliems kilometrams prisijungė ir Suomijos ilgų maratonų bėgikas, o netoli Turku miesto – dar vienas maratonininkas,“ – pasakojo bėgikas.

Persikėlęs keltu iš Turku į Stokholmą, rugpjūčio 23 d. A. Ardzijauskas pradėjo naują kelio etapą iš Stokholmo. Beje, tos pačios dienos rytą jis su savo komanda apsilankė Lietuvos ambasadoje Švedijoje, kur susitiko su ambasadoriumi Švedijoje Eitvydu Bajarūnu bei Stokholme viešinčiu Lietuvos kultūros ministru Šarūnu Biručiu. Sveikindami A. Ardzijauską su šia ištvermės, valios ir stiprybės reikalaujančia gražia Lietuvą garsinančia iniciatyva, kurią įgyvendinti Aidas nusprendė Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai laikotarpiu, Lietuvos ambasados Švedijoje darbuotojai bei kultūros ministras Š. Birutis palinkėjo jam sėkmės įveikiant šį unikalų maratoną. Švedijos sostinėje prie bėgiko prisijungė ir Lietuvos ambasados trečiasis sekretorius Mindaugas Grigas, kuris kartu su Aidu bėgo nuo Stokholmo iki Sioderteljė, iš viso 38 kilometrus.

Pirmąsias naktis Švedijoje ugniagesys su komanda nakvojo Nišiopingo ir Noršiopingo gaisrinėse. Pasak Aido, viskas jose įrengta labai patogiai ir gražiai.

„Noršiopinge  mus pasitiko būrelis lietuvių, su kuriais trumpai pabendravome gaisrinėje. Pakalbėjom apie bėgimą, tikslus ir gyvenimą, buvo malonu sužinoti, kad užsienio lietuviai palaiko mano idėją apibėgti Baltijos jūrą,“ – sakė Aidas. Dar vieną naktį ugniagesys ir jo komandos nariai nakvojo Noršiopinge pas lietuvių šeimą. „Noriu savo ir komandos vardu padėkoti Dariui ir Renatai Jakoniams už šiltą priėmimą,“ – savo dienoraštyje rašė Aidas.

Kelionės pradžioje karštas oras bei kitos nenumatytos problemos pakoregavo bėgiko planus ir jam teko vytis savo numatytą grafiką. A. Ardzijauskui pavyko tą padaryti ir iš Stokholmo jis išbėgo numatytu laiku. Kelionę pradėjęs rugpjūčio 1 d. Klaipėdoje, A. Ardzijauskas iki rugsėjo 14 d. tikisi įveikti daugiau kaip 3500 kilometrų nuotolį.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė