Kviečia fotografijų paroda „Mokykla su Meile“, skirta M. Lukšienės 100-osioms gimimo metinėms (0)

paroda2013-uosius Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Meilės Lukšienės metais, o UNESCO įtraukė dr. Meilės Lukšienės 100-ąsias gimimo metines į 2012–2013 m. minimų datų kalendorių. Ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio visuomenė mini vienos iškiliausių Lietuvos mokslininkių sukaktį.

Parodoje „Mokykla su Meile“ pristatomas fotomenininko Ramūno Danisevičiaus darbų ciklas apie lietuviškos mokyklos nūdienos gyvenimą, vaikų laiko atspindžius mokykloje ir šalia jos. Vaikų veiduose, žvilgsniuose, pedagogų portretuose mainosi mūsų dabarties ir ateities vizijos, atsinaujinančios visuomenės perspektyvos. Meniška Vilniaus „Vyturio“ pradinės mokyklos, pirmosios savarankiškos nepriklausomos Lietuvos ugdymo įstaigos (1991 m.), gyvenimo akimirkų retrospektyva puikiai dera su ir šiandien aktualiomis dr. Meilės Lukšienės įžvalgomis apie ugdymo prasmes, kūrybiškumo paieškas, kultūros ir švietimo sąsajas, humanistinės visuomenės vertybes, ateities mokyklos viziją, būtinybę išlaikyti kultūros savitumą ir tuo pat metu toleranciją kitoniškumui bei ugdyti pilietišką, išsilavinusią ir demokratišką visuomenę.

Meilė Lukšienė (1913 08 20–2009 10 16) – lietuvių literatūros tyrėja, pedagogė, edukologė, humanitarinių mokslų daktarė, habilituota socialinių mokslų daktarė, Lietuvos švietimo reformos pradininkė, apdovanota už nuopelnus Lietuvos mokslui ir švietimui, 2004 m. apdovanota UNESCO Jano Amoso Komenijaus medaliu. Meilė Lukšienė iškėlė esminius Lietuvos švietimo orientacijos klausimus: nacionalumo ir universalumo santykio, kultūrinės savimonės ugdymo, kultūrinės tradicijos tęstinumo ir švietimo modernizavimo. Ji suformulavo ugdymo siekiamybės – pilietiškos, savarankiškai, kūrybiškai ir konstruktyviai mąstančios, gebančios remtis įvairių kultūrų vertybėmis asmenybės – idėjas. Švietimo sistemą grindė Europos kultūros vertybėmis – asmens verte, prigimtine žmonių lygybe, sąžinės laisve, tolerancija ir demokratiniais visuomenės santykiais.

Ramūnas Danisevičius (1973) fotografu dirba nuo 1993 metų. Nuo 2001 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos ir Lietuvos spaudos fotografų klubo narys. 2005 m. suteiktas meno kūrėjo statusas. Yra surengęs personalinių parodų Lietuvoje bei užsienyje, pelnęs daug prestižinių apdovanojimų. Ne kartą įvertintas konkurse „Lietuvos spaudos fotografija“. Fotomenininkas išsiskiria kritišku požiūriu, lakoniška vaizdine kalba ir savita reportažine fotografija.

kvietimas

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė