Žemaičių kova prieš skalūnų dujų gavybą kompromituojama fiktyviais Rusijos pagalbos prašymais (8)

Dezinformacija žiniasklaidoje | Vedaknygės grupės „Stop skalūninėms dujoms Lietuvoje Chevron Go Home“ montažas

Dezinformacija žiniasklaidoje | Vedaknygės grupės „Stop skalūninėms dujoms Lietuvoje Chevron Go Home“ montažas

Šiandien ELTA ir įvairios naujienų svetainės išplatino žinutę, kurioje sakoma, esą „Žygaitiškiai atsisakė kalbėtis su „Chevron“ ir kreipėsi į Rusijos bei Baltarusijos prezidentus“.

Kas iš tiesų įvyko? Vienu metu į spaudą buvo paleisti du pranešimai. Vienas – dėl Žygaičių bendruomenės ir Lino Balsio organizuojamos spaudos konferencijos Seime, kuris įvyks rytoj, antradienį 10 val. Seimo spaudos konferencijų salėje. Joje Žemaitijos bendruomenių nariai ir Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas L.Balsys kalbės apie Vyriausybės vaidmenį tarpininkaujant tarp vietos bendruomenių ir JAV kompanijos „Chevron“ atstovų. Renginio metu numatoma nagrinėti neigiamas pasekmes Žemaitijos krašto socialinei aplinkai ir ekonomikai dėl Vyriausybėje užsitęsusio visuomenės nuomonės, susijusios su „Chevron“ veikla, nepaisymo. Lietuvos Respublikos Vyriausybėje Žygaičių bendruomenės nariai antradienį buvo kviečiami į darbo sesiją skalūninių dujų ir naftos žvalgybos ir gavybos klausimais su „Chevron“ atstovais, tačiau uždraudus renginyje dalyvauti visuomenininkams, žaliųjų atstovams, filmuoti bei įrašinėti susitikimo eigą, gyventojai atsisakė jame dalyvauti.

Antrasis pranešimas – tai trijų asmenų savarankiška iniciatyva parengtas tekstas – pagalbos šauksmas, su kuriuo bendruomenės neturi nieko bendro. Kreipimasis adresuotas kaimyninių šalių Prezidentams – Rusijos Federacijos Prezidentui Vladimirui Putinui ir Baltarusijos Prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai. Jame sakoma: „Mes Jūsų artimiausi istoriniai broliai ir sesės, priversti šiandienos politinės situacijos, rašome pirmą laišką Jums nuo Žemaičių ir Mūsų brolių Lietuvių. Mes – Žemaičiai ir Lietuviai suprantame, kad šiandien dienai mūsų vertybės: mūsų bendra kultūra, tradicijos, pasaulėžiūra, šeimos vertybės paversti į vakarų tuštybes. Mūsų tauta kantri, bet viskam yra ribos. Praradus viską, Mums liko tik švarus geriamas vanduo, kuris yra Mūsų ir Jūsų bendras turtas. Paskutiniu metu Žemaitijoje suintensyvėjo skalūnų dujų žvalgyba ir  gavyba. Mūsų mokslininkai ir mokslininkai kitų šalių teigia, kad šis išgavimo būdas neišvengimai prives prie ekologinės katastrofos ir neatstatomo Mūsų bendro geriamo vandens užteršimo. Kokiu būdu Mes galėtume sustabdyti šitą ir kitus Mums gresiančius Bendrus pavojus?“ Kreipimąsi pasirašė: Vygantas Kelertas (Matrica Lietuvoje), Vaidas Lekstutis (Sambūris „Būkime vieningi“) ir Olegas Tytorenko.

Abu šiuos tekstus spauda sujungė į vieną ir tokiu būdu gavo „žygaitiškius, kurie prašosi Rusijos, Baltarusijos pagalbos“. Rytoj, konferencijos metu Žygaičių bendruomenės pirmininkas Jonas Nairanauskas ketina išplatinti paneigimą ir atsiribojimą nuo minėtų trijų asmenų išplatinto pareiškimo.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė