Priimamos išeivių paraiškos paramai studijoms gauti (0)

Studentai | vdu.lt  nuotr.

Studentai | vdu.lt nuotr.

Valstybinis studijų fondas (VSF) pranešė, kad rugpjūčio 26 d. iki rugsėjo 30 d. priims išeivijos ir lietuvių kilmės vaikų, vaikaičių, provaikaičių, studijuojančių Lietuvos aukštosiose mokyklose, prašymus valstybės paramai gauti.

Paramą gali gauti studentai, priimti į pirmosios pakopos, vientisąsias arba antrosios pakopos studijas Lietuvos aukštojoje mokykloje paskutinę sesiją išlaikę be akademinių skolų. Šis punktas netaikomas pirmosios pakopos, vientisųjų arba antrosios pakopos studijų pirmojo semestro studentams ir studentams, pretenduojantiems gauti socialinę išmoką.

Parama neskiriama studentams, studijuojantiems tų šalių, iš kurių jie yra atvykę, kalbas.
Studentai gali pretenduoti į dviejų rūšių paramą: stipendiją ir vienkartinę socialinę išmoką.
Stipendijos dydis – 3 BSI (šiuo metu 390 Lt per mėnesį). Ji skiriama vienam semestrui konkursinės eilės tvarka ir išmokama kas mėnesį.

Socialinė išmoka (nuo 700 Lt iki 1100 Lt) yra skiriama įvertinus pretenduojančio gauti paramą asmens socialinę padėtį.

Studentai, norintys gauti paramą, nuo rugpjūčio 26 d. iki rugsėjo 30 d. turi užsiregistruoti VSF interneto tinklalapyje ir elektroniniu būdu užpildyti nustatytos formos paraišką. Paraiškos paramai gauti yra teikiamos elektroniniu būdu Fondo interneto tinklalapyje tapatybę patvirtinant per elektroninę bankininkystę arba elektroninio parašo sistemas.

Pirmą kartą dėl paramos besikreipiantys lietuvių kilmės užsieniečių vaikai, vaikaičiai, provaikaičiai būtinai turi pateikti krašto lietuvių bendruomenės, Lietuvos Respublikos valstybės institucijos ar įstaigos užsienyje, kurios užsieniečiams išduoda vizas, ar kitos institucijos išduotą užsienio lietuvių kilmę patvirtinantį dokumentą.

Išeivijos ir lietuvių kilmės vaikai, vaikaičiai ir provaikaičiai, pirmą kartą besikreipiantys dėl šios paramos, turi pateikti dokumentą, patvirtinantį, kad prieš atvykdami į Lietuvą jie ne mažiau kaip trejus metus gyveno užsienyje ir atvyko į Lietuvą ne anksčiau kaip į aštuntą klasę.

Išeivijos ir lietuvių kilmės vaikai, vaikaičiai ir provaikaičiai, norintys gauti socialinę išmoką, iki paraiškų teikimo termino pabaigos Fondui turi pateikti dokumentus, patvirtinančius socialinę užsienio lietuvių padėtį – šeimos narių skaičių patvirtinančius dokumentus, mirties liudijimus ir pan., arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintas jų kopijas, išskyrus atvejus, kai Fondas nurodo, kad dokumentų pateikti nereikia.

Užpildytą elektroninės formos paraišką ir su prašymu pateikiamus dokumentus studentas Fondui turi pateikti išsiųsdamas paštu (Valstybinis studijų fondas, A. Goštauto g. 12 – 407, LT-01108 Vilnius) arba atvykdamas į Fondą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė