Kviečia rudens gėrybių ir bendruomenių amatų mugė Kaune (0)

Rugsėjo 6–8 dienomis Kaune, Laisvės alėjoje  tris dienas vyks tradicinė „Rudens gėrybių ir bendruomenių amatų mugė“. Čia bus galima pasigrožėti vaisių, daržovių derliumi, įsigyti ne tik rudens gėrybių, bet ir įvairių tautodailės gaminių.

Jau šeštą kartą vyksianti mugė tampa gražia rudens pradžios tradicija. Po atostogų sugrįžę kauniečiai, miesto svečiai patenka į linksmą, nuotaikingą šurmulį Laisvės alėjoje.  Čia susirenka darbščiausi ūkininkai, geriausi amatininkai, talentingiausi tautodailininkai iš visos Lietuvos. Šios mugės naujienos –  bendruomenių dalyvavimas mugėje su savo gamybos dirbiniais iš medžio ir, keramikos, savo gamybos muilai, papuošalai, ekologiškos arbatos ir kt.  Taip pat Kauno bendruomenių meno kolektyvų pasirodymai. Iš visų Lietuvos miestų aktyviausiai vietos bendruomenės veikia Kaune. Jos susibūrusios į solidžią ir veiklią Kauno bendruomenių centrų asociaciją. Mugės tikslas – pažadinti miestiečius aktyvesnei meninei veiklai, suburti naujus ir pristatyti jau veikiančius saviveiklos  kolektyvus, skatinti bendruomeninę veiklą.

Rusėjo 6 d., penktadienis – Amatų ir derliaus diena. Koncertuos  Kauno muzikos ansamblis „Ainiai“, liaudiškos muzikos ansambliai „Bočiai“, „Laumena“, VDU Muzikos akademijos solistai, realybės šou „Dangus“ dalyvė dainininkė Edita Krakauskaitė,  Dovilės rytietiškų šokių studija , šokių grupė „Flashdance“.

Rugsėjo 7 d., šeštadienis – Bendruomenių dienoje matysime Lietuvos ir Kauno bendruomenių ansamblius  „Karklynėlis“, „Karklė“. „Svirbė“, „Pušynėlis“, „Šilas“, „Ainiai“, „Kaunas“, „Sietuva“, „Sūduva“, „Ant ežero kranto“, „Marių banga“, „Sargėnų muzikantai“, Petrašiūnų BC choras „Monte Pacis“, Robertas Blinkevičius – Plikiškių kaimo BC pirmininkas skaitys savo kūrybos eilėraščius.

Rugsėjo 8 d. sekmadienis – Šeimų dienoje mugės dalyvius linksmins vaikų muzikos studija „Saulutė“, „Guboja“, vaikų kolektyvai „Vaidilutė“, „Svajonių gija“, „Tu ir aš“, „Mažylis“, „Perliukai“, „Linksmoji šypsena“, Alytaus  rajono Kumečių kaimo bendruomenės kapela.
Mažuosius atlikėjus vaišinsime saldumynais.

Ši šventė – tarsi atsisveikinimas su vasara. Derlius jau beveik nuimtas,  teliko tik vėlyvesnio laikotarpio darbai, o žiedų gamtoje dar daug, todėl pats geriausias laikas pasigrožėti tuo, ką dovanoja gamta ir gali sukurti išradingo, kūrybingo žmogaus rankos. Rudens gėrybių ir bendruomenių amatų  šventėje parodysime, ką nuveikėme per vasarą, ką užauginome, kuo džiaugiamės ir džiuginame visus Lietuvos gyventojus, taip pat kuo gyvena mūsų bendruomenės.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė