Kaliningrade paminėta Juodojo kaspino ir Baltijos kelio diena (5)

Baltijos kelio paminėjimasRugpjūčio 22 d. Lietuvos generaliniame konsulate Kaliningrade Lietuvos ir Latvijos diplomatai kartu su Kaliningrado lietuvių bendruomene paminėjo Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dieną.

Lietuvos generalinis konsulas Vaclavas Stankevičius, sveikindamas susirinkusius atkreipė dėmesį į istorinės atminties svarbą saugant šalies valstybingumą, akcentavo, kad būtina prisiminti  ne tik šviesiausius, bet ir skaudžiausius jos istorijos momentus, neleisti, kad būtų užmiršti valstybės laisvei nusipelnę žmonės.

Latvijos diplomatinės atstovybės vadovė Solvita Martinsonė pasidžiaugė glaudžiu Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimu, pasidalino savo prisiminimais iš Baltijos kelio, kuriame ji stovėjo prie Lietuvos ir Latvijos sienos Grenctalėje.

Kultūros atašė Romanas Senapėdis priminė Juodojo kaspino dienos ir Baltijos kelio istoriją. Susirinkusieji turėjo galimybę pasižiūrėti L. Glinskio sukurtą dokumentinį filmą „Baltijos kelias“ bei Z. Kazėno ir G. Jaskūno fotoreportažą apie Baltijos kelią.

Lietuvių bendruomenės narė Violeta Vabalienė pasidalijo prisiminimais apie Baltijos kelią, perskaitė tuo metu sukurtas eiles apie Lietuvą.

Minėjime skambėjo Baltijos kelią lydėjusi daina „Bunda jau Baltija“, simbolizuojanti  prieš 24 metus pademonstruotą trijų Baltijos valstybių vienybę siekiant laisvės ir valstybingumo, kurio jos neteisėtai neteko 1939-aisiasis, vykdant Molotovo-Ribentropo paktą ir jo slaptųjų protokolų nutarimus.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė