Lietuvos-Latvijos-Estijos tautininkai vienysis Bauskėje (video) (2)

Baltijos kelias

Baltijos kelias

Švenčiant Baltijos kelio metines, rugpjūčio 23 d. vakare, 20 val. Bauskės rotušės aikštėje bus uždegtas žvakių ugnies kelias!

Atsižvelgiant į Baltijos kelio simbolinę reikšmę Baltijos valstybių nepriklausomybės siekiams ir užtvirtinant broliškų tautų vienybę, rugpjūčio 23 dieną Bauskėje prieš uždegant žvakių kelią bendradarbiavimo sutartį pasirašys Lietuvos, Latvijos ir Estijos tautininkų partijos – Nacionalinis susivienijimas „Visu Latvijai!” iš Latvijos, Tautininkų sąjunga iš Lietuvos ir Estijos tautinių konservatorių partija.

Sutartyje suformuluotos bendros visoms Baltijos tautoms vertybės, iššūkiai bei galimos grėsmės. Šiame dokumente taip pat pabrėžiama tautininkų atsakomybė už savo tautos interesų gynimą. Tiktai suderinta Baltijos tautininkų laikysena atves prie šio uždavinio sėkmingo atlikimo.

Žvakių kelias | bauskasdzive.diena.lv nuotr.

Žvakių kelias | bauskasdzive.diena.lv nuotr.

Iš Lietuvos pusės šventėje ir sutarties pasirašyme dalyvaus Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila, Tautininkų sąjungos vicepirmininkas Julius Panka ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos Valdybos pirmininkas Mindaugas Sidaravičius.

Žvakių ugnies kelias tradiciškai kasmet rengiamas Rygoje prie Laisvės paminklo, tačiau kadangi šiuo metu vyksta paminklo tvarkymo darbai, tad šįmet žvakių ugnies kelio renginys perkeltas į Bauskę, per kurią 1989 metų rugpjūčio 23 dieną vingiavo Baltijos kelias. Žvakių šviesos vakare koncertuos vyrų grupė „Vilki“, folkloro ansamblis „Grodi“, dainuos jaunimo patriotinės grupės.

httpv://youtu.be/9JyWhuQ6ekU

Lietuvos-Latvijos-Estijos tautininkų bendradarbiavimo sutartis

Norėdami ir įsipareigodami išsaugoti neįkainojamą paveldą bei unikalumą mūsų trijų tautų, kurios dažnai stovėdavo kaip Vakarų laisvės ir visuotinių idealistinių vertybių gynėjos prieš Rytų despotizmą, kurios stovi, kaip gyvuojančios žmogaus ir nacionalinio orumo, laisvės ir demokratijos triumfo prieš komunistinį totalitarizmą liudininkės, kurioms dabar gręsia šovinistinis imperializmas ir tarptautinis globalizmas, kurios laukia, kuomet galės pakilti sulaukusios naujo nacionalinio prisikėlimo, Estijos, Latvijos ir Lietuvos nacionalistai susirinko Bauskėje paskelbti:

Mes patvirtiname, kad mūsų nacionalinis suverenumas yra aukščiau už viršvalstybines institucijas ir kad mes pasisakome prieš bet kokius mėginimus įtraukti mūsų nepriklausomas valstybes į bet kokią Europos Supervalstybę.

Mes priimame Vakarų Europos vykdomą emigracijos politiką, kaip pavojaus  pavyzdį. Demografinė padėtis mūsų šalyse neleidžia jokios naujos masinės imigracijos į mūsų žemes.

Nepaisant plintančių  kultūrinio marksizmo, postmodernaus multikultūralizmo ir destruktyvaus liberalizmo idėjų, mūsų vertybėmis išlieka tradicinė šeima ir patriotiškumas. Mūsų pagarba ir meilė savo Tėvynėms neleis eiti kosmopolitizmo keliu.

Mes manome, kad mūsų ekonominė nepriklausomybė yra tokia pat svarbi, kaip ir politinė. Mes esame pasirengę kovoti su užsienio mūsų šalims daroma finansine įtaka ir savo nacionalinio klestėjimo pagrindu laikome tik Estijos, Latvijos ir Lietuvos kapitalą.

Mes iš savo vyriausybių reikalaujame tiesaus ir griežto atsako į bet kokį suvereniteto pažeidimą ir įsibrovimą į mūsų vidaus reikalus, ką ypač dažnai daro Rusijos valdžios organai ir kiti imperialistinės politikos vykdytojai. Mūsų nacionalinės kalbos, sienos bei mūsų didvyrių garbė yra šventa ir negali virsti derybų objektais.

Mes tvirtai reikalaujame komepnsacijos už Sovietų komunistinio režimo okupaciją. Okupacijos pripažinimas ir pilna kompensacija už ją turėtų tarnauti kaip pamatasdidesniam kaimynų pasitikėjimui ir kaip garantija , kad daugiau tokia okupacija ir agresija nepasikartos.

Mes pripažįstame būtinybę fiziškai ginti savo žmones nuo ginkluoto smurto ir būtinybę sukurti tris stiprias karines pajėgas, padrąsintas nacionalinės gynybos dvasios, kurios gebės  kautis nepriklausomai, bet visuomet bus pasiruošusios padėti viena kitai.

Tačiau mes tikime, kad kova prieš išorinius pavojus ir globalinius iššūkius bus beprasmė tol, kol mes nesusigrąžinsime savo nacionalinio pasididžiavimo, dasinės vienybės ir tikėjimo savimi. Tik tokiu atveju mes įstengsime išspręsti savo demografines problemas, kurios gresia mums iš vidaus.

Mes esame pasiruošę tapti naujojo nacionalinio prisikėlimo avangardu, kuris privalo atkurti šią jėgą mūsų gyslose. Mes laikysimės nacionalizmo idėjų, perteiksime jo teigiamą reikšmę ir skleisime ją savo gyvuojančiose tautose, ypač per tautinį švietimą ir kūrybą.

Mes įsipareigojame bendradarbiauti savo interesais ir veiksmais, kadangi mūsų vienybė yra nenugalimumo raktas. Mes dalyvausime vieni kitų renginiuose, jei reikės, rengsime jungtinius pareiškimus, palaikysime informacijos keitimąsi bei kultūrinio ir ekonominio bendradarbiavimo programas, ir, žinoma, kartu stosime prieš išorines grėsmes. Mūsų artimi ir šilti ryšiai gali nutiesti tiltą tarp skirtingų kalbų, kad gyvendami greta ant Baltijos jūros kranto galėtume dalintis bendrais jausmais.

Lai šios deklaracijos pasirašymas tampa mūsų nuoširdžios ir karštos draugystės simboliu!

Pabuskite, Baltijos šalys!

Kategorijos: Baltų žemėse, Kultūra, Naujienos, Politika ir ekonomika, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė