Kinija atveria duris lietuviškam pienui (0)

pienasPenktadienį, rugpjūčio 23 d. Kinijos generalinė kokybės priežiūros ir karantino administracija (General Administration of Quality Supervision, Inspection and Quarantine – AQSIQ) oficialiu laišku informavo, kad baigtas paraiškos dėl lietuviškų pieno produktų eksporto vertinimas. Oficialiame laiške informuojama, kad atsižvelgiant į šio vertinimo rezultatus priimtas sprendimas, atveriantis Lietuvos pieno produktų gamintojams Kinijos rinką.

„Paskutiniame derybų etape AQSIQ ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai suderins produktų eksportui būtinus veterinarijos sertifikatus ir kitus techninius klausimus. Papildomų pieno produktus gaminančių įmonių patikrinimų Kinijos atsakinga institucija vykdyti neplanuoja, todėl suderinus ir patvirtinus atitinkamus dokumentus, kliūčių pieno produktų eksportui į šią didžiulę rinką nebeliks“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius.

Direktoriaus teigimu, galimybės eksportuoti savo produkciją į Kiniją  laukia daugelis Lietuvos pieno perdirbimo įmonių. Tikimasi, kad derybas pavyks užbaigti ir visus būtinus dokumentus suderinti per keletą artimiausių savaičių.

Pirmieji susitarimai, atvėrę kelius Lietuvos maisto gamintojams eksportuoti į Kinijos Liaudies Respubliką,  pasiekti dar 2011 metais, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir AQSIQ vadovams pasirašius trišalį bendradarbiavimo susitarimą maisto saugos kontrolės klausimais.

2012 m. birželio 1 d. su Kinijos Liaudies Respublika suderintas sertifikatas dėl žuvininkystės produktų eksporto, tad Lietuvos gamintojai jau gali į šią šalį eksportuoti Lietuvoje pagamintus žuvies konservus ar kitus aukšta temperatūra apdorotus žuvininkystės produktus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė