Įvyks gyventojų, „Chevron“ ir Vyriausybės susitikimas (1)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Žygaičių bendruomenės ir Tauragės rajono savivaldybės atstovai Vyriausybės kanceliarijos oficialiu raštu gavo kvietimą šių metų rugpjūčio 27 d., 10 val. dalyvauti  LR Vyriausybės darbo sesijoje dėl skalūnų dujų ir naftos.

Į sesijos darbotvarkę įtraukti bendruomenių atstovų klausimai bei  mokslininkų, Vyriausybės ir kompanijos „Chevron“ atstovų informacija apie planuojamąją veiklą.

„Pažymėtina, kad kompanija „Chevron“, gavusi kvietimus, net tris kartus ignoravo Žygaičių bendruomenės rengtas konferencijas Kvėdarnoje, Tauragėje ir Vilniuje.
Jausdami atsakomybę už visą Lietuvą, už dabartinės ir būsimų kartų teisę gyventi saugioje aplinkoje, siekdami užkirsti kelią bet kokiems galimai neteisėtiems veiksmams ir neskaidriems sandoriams, panaikinant galimus dviprasmiškumus, Tauragės rajono atstovai kreipiasi į Vyriausybę dėl leidimo filmuoti šį susitikimą nuo pirmos iki paskutinės minutės.  Šiuo sieksime įgyvendinti pamatinius 2001 m. Lietuvos ratifikuotos Orhuso Konvencijos principus: informavimo, skaidrumo, dalyvavimo ir atskaitomybės.  Bendruomenių atstovai pasilieka sau teisę nutraukti dalyvavimą Vyriausybės organizuotame susitikime, jei ši galimybė nebus suteikta ir užtikrinta“ – praneša Žygaičių bendruomenės pirmininkas Jonas Nairanauskas.

Šiuo pranešimu taip pat informuojama, kad tądien Vyriausybės organizuojama darbo sesija skalūnų dujų ir naftos klausimais negali būti traktuojama kaip kompanijos „Chevron“ bendravimas su Žygaičių bendruomenę.

Bendruomenių atstovai numato piketuoti V.Kudirkos aikštėje prie Vyriausybės rūmų, kuomet vyks minėtasis susitikimas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė