Rugsėjis gausus Prezidentės D.Grybauskaitės viešnagėmis į svečias šalis (0)

Prezidentura

Prezidentura

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rugsėjį vyks 4 užsienio viešnagių – į Vašingtoną, Briuselį, Jaltą ir Niujorką.

„Politinis ruduo prasidės istoriniu, šalies saugumui ypač svarbiu vizitu į Jungtines Amerikos Valstijas. Rugpjūčio 30 d. Prezidentė lankysis Vašingtone, kur Baltuosiuose rūmuose susitiks su JAV Prezidentu Baraku Obama. Susitikime taip pat dalyvaus Latvijos ir Estijos vadovai. Tai pirmasis oficialus Baltijos šalių ir JAV Prezidentų susitikimas po Lietuvos, Latvijos ir Estijos įstojimo į NATO 2004 metais. Su JAV Prezidentu šalies vadovė aptars bendradarbiavimo stiprinimo galimybes karinio ir energetinio saugumo srityse, Baltijos šalių vaidmenį ES, santykius su Rusija ir Rytų partnerystės šalimis, derybas dėl didžiausio pasaulyje prekybinio susitarimo – ES ir JAV laisvosios prekybos sutarties. Po susitikimo bus paskelbta bendra Baltijos šalių ir JAV Prezidentų politinė deklaracija“, – rašoma Prezidentūros pranešime.

Rugsėjo 12–13 d. Prezidentė su oficialiu vizitu lankysis Briuselyje. Belgijos sostinėje įvyks pirmasis šalies vadovės ir naujojo Belgijos Karaliaus Filipo susitikimas.

Vizito metu Prezidentė taip pat atidarys pagrindinį Lietuvos pirminkavimui ES Tarybai skirtą kultūros renginį. Briuselio „Palais de Beaux Arts“ rūmuose koncertuos pasaulinio garso Lietuvos operos solistės Violeta Urmanavičiūtė-Urmana ir Nacionalinis simfoninis orkestras. Pristatyme taip pat dalyvaus Belgijos Karalius, Europos Sąjungos vadovai, užsienio šalių diplomatai, svarbūs ES žurnalistai, Belgijos akademinės ir meno bendruomenės atstovai.

Prezidentė, kaip ES Tarybai pirmininkaujančios valstybės vadovė rugsėjo 20 d. dalyvaus tarptautinėje Jaltos konferencijoje, skirtoje Ukrainos europinėms perspektyvoms aptarti ir susitiks su Ukrainos Prezidentu Viktoru Janukovyčiumi. Europinė Ukrainos integracija į ES yra bendras visos Europos Sąjungos interesas, todėl vizitas į Ukrainą ir pokalbis su Prezidentu yra svarbus žingsnis sprendžiant likusius klausimus prieš Vilniaus viršūnių susitikimą, kurio metu planuojama pasirašyti ES-Ukrainos asociacijos sutartis.

Rugsėjo pabaigoje Lietuvos vadovė Niujorke dalyvaus kasmetiniuose Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos debatuose, kurie šiemet skirti aptarti paramą besivystančioms valstybėms. Lietuva šiemet kandidatuoja į įtakingiausią JT politinę instituciją – JT Saugumo tarybą. Niujorke Prezidentė taip pat susitiks su buvusia JAV valstybės sekretore Hilary Klinton ir jai įteiks Vytauto Didžiojo ordino Didyjį kryžių, kuris buvusiai diplomatijos vadovei skirtas už nuopelnus stiprinant Lietuvos ir JAV tarpvalstybinius ryšius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė