Laikinai užsienyje uždarbiaujančių nemažėja (18)

Kazio Šiaulyčio pieš.

Kazio Šiaulyčio pieš.

Lietuvos statistikos departamentas praneša, kad pernai iš Lietuvos emigravo 41,1 tūkst. gyventojų, t. y. 12,8 tūkst. mažiau lyginant su 2011 metais. Tačiau mokesčių grąžinimo bendrovė „RT Tax Lietuva“ savo veikloje pastebi, kad laikinai uždarbiauti vykstančių lietuvių skaičiaus visgi nemažėja.

„Užsienyje dirbusiems lietuviams padedame susigrąžinti mokesčius iš daugelio užsienio valstybių ir kelis pastaruosius metus matome, kad laikinai užsienyje uždarbiaujančių lietuvių skaičiaus augo. Jei 2011 metais šis augimas buvo šimtaprocentinis, tai 2012 ryškių augimo tendencijų nepastebėjome“, – teigia Vaidas Paknys.

Oficialiais duomenimis pernai į Lietuvą grįžo 17,3 tūkst. Lietuvos Respublikos piliečių – tai ketvirtadaliu (3,3 tūkst.) daugiau negu 2011 m.

Mokesčių specialisto teigimu yra trys pagrindinės laikinai vykstančių uždarbiauti grupės. Pirmoji – tai jauni žmonės, išvykstantys užsidirbti konkrečiam pirkiniui, pavyzdžiui būstui ar automobiliui.  Antroji grupė – tai nenorintys atitrūkti ilgam laikui nuo savo artimųjų, daugeliu atvejų palikę Lietuvoje mažamečius vaikus. Na ir likusi dalis – studentai, vasaros sezono metu išvykstantys užsidirbti studijoms ir pragyvenimui Lietuvoje.

„Šiuo metu valdžioje verda aršios diskusijos, kaip derėtų stabdyti aktyvią lietuvių emigraciją į užsienio šalis. Statistika graudi, net 75 procentų emigruojančių lietuvių ilgiau nei metus prieš išvykimą neturėjo darbo. Natūralu, kad nepasiekę labiau išsivysčiusių Europos Sąjungos šalių ekonominio lygio, negalime tikėtis, kad emigracijos rodikliai pradės ženkliai mažėti. Emigracijos reiškinio nereikėtų vertinti vien tik neigiamai, į Lietuvą grįžta didelės užsienyje uždirbtų pinigų sumos, o Lietuvos ekonominei situacijai tai tikrai nekenkia“,- sako V.Paknys.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė