Jo Šventenybė Dalai Lama XIV lankysis Vilniuje (10)

Dalai Lama XiV | rengėjų nuotr.

Dalai Lama XiV

Rugsėjo 11–14 d. Vilniuje lankysis Nobelio taikos premijos laureatas, Tibeto dvasinis lyderis Jo Šventenybė Dalai Lama XIV. Tai bus jau trečiasis ilgamečio Tibeto politinio vadovo bei dvasinio viso pasaulio autoriteto vizitas Lietuvoje.

Rugsėjo 12 d. (ketvirtadienį), numatomas Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV apsilankymas Seime, taip pat susitikimas Rotušėje su Lietuvos kultūros, meno, įvairių religinių konfesijų bei visuomeninių Tibeto rėmimo organizacijų atstovais, vizito rėmėjais.

Tą pačią dieną Vilniaus Tibeto skvere Jo Šventenybė Dalai Lama XIV atidengs naują, šia proga sukurtą Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Rimanto Sakalausko skulptūrą „Mandala“ bei dalyvaus Užupio meno inkubatoriuje rengiamoje smėlio Mandalos sugriovimo ceremonijoje.

Rugsėjo 13 d. (penktadienį) 12.30–14 val. Vilniaus „Siemens“ arenoje Jo Šventenybė Dalai Lama XIV skaitys paskaitą „Kelias į taiką ir laimę globalioje visuomenėje“. Ši paskaita – pagrindinis visuomenei skirtas renginys, kurio metu Jo Šventenybė dalinsis mintimis apie šių dienų moralės, etikos bei ekologijos problemas.

Šis renginys mokamas – visos už bilietus gautos lėšos bus skirtos vizito išlaidoms padengti, o likusios – tibetiečių vaikų mokykloms Indijoje remti.

Bilietus į šią paskaitą galima įsigyti ČIA.

Prieš Dalai Lamos XIV vizitą Lietuvoje pasirodė ir nauja jo bei psichiatro Hovardo Katlerio knyga „Nerimastingas pasaulis“. Šioje knygoje ieškoma atsakymų į klausimus: Ar įmanoma būti laimingam ir matyti prasmę net baisių kančių, smurto ir nevaldomų įvykių akivaizdoje? Kaip?“.

Knygoje „Nerimastingas pasaulis“ nagrinėjamos globalių pasaulio nelaimių priežastys ir pasekmės, parodomas išminties, susitaikymo, atjautos ir vilties kupinas kelias, suteikiantis prasmės mūsų buvimui ir skatinantis gyvenimą priimti tokį, koks jis yra, su giedra šypsena.

Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV vizito proga Vilniuje  rugsėjo 7-23 d. vyks Tibeto kultūros dienos. Rugsėjo 7 d. Užupio meno inkubatoriuje, galerijoje „Galera“ (Užupio g. 2), tibetiečių vienuolių grupė pradės pilti smėlio Mandalą, kuri bus suardyta rugsėjo 12 d. Tibetiečiai vienuoliai taip pat surengs kelis ritualinių šokių – čamų – pasirodymus. Rugsėjo 10-23 d. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40) veiks šiaurinio budizmo religinės tapybos – ritininių piešinių thankų – paroda, bus rodomi filmai apie Tibetą (plačiau).

Galimybė Lietuvoje pamatyti Jo Šventenybę Dalai Lamą yra įmanoma tik privačios iniciatyvos dėka. Todėl visokia Jūsų parama yra labai vertinama ir laukiama. Visus norinčius kviečiame paremti Jo Šventenybės vizito organizavimą, Tibeto kultūros dienas bei sukulptūros „Mandala“ sukūrimą.

Sąskaita paramai:

VšĮ Baltijos aplinkos forumas. Įmonės kodas: 110090837 Sąskaitos Nr. ir banko rekvizitai: A/s LT624010042401021836, AB DNB bankas, banko kodas: 40100.

 Daugiau informacijos: Rūta Norkutė, +370 645 34 504, rutadm@gmail.com

 Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV bei Tibeto kultūros dienų organizatoriai – Seimo Tibeto rėmimo grupė, Vilniaus miesto savivaldybė, VšĮ Baltijos Aplinkos forumas, Tibeto laisvės rėmimo grupė, Lietuvos budistų bendruomenės.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė