J.Milius įpareigotas laikinai nerinkti įmokų už dezinfekciją pasieniouse su Baltarusija (0)

efoto.lt, V. Stonio nuotr.

efoto.lt, V. Stonio nuotr.

Ketvirtadienį Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius įpareigojo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorių Joną Milių laikinai nerinkti įmokų iš transporto priemonių už dezinfekciją pasienio kontrolės punktuose su Baltarusijos Respublika, kol Europos Komisija (EK) paskirs tikslią finansavimo sumą afrikinio kiaulių maro prevencijai.

Toks sprendimas priimtas po premjero A. Butkevičiaus pokalbio su EK atstovais. Atsakingi EK pareigūnai patikino, kad jau artimiausio posėdžio metu Komisija patvirtins finansavimą VMVT parengtam afrikinio kiaulių maro prevencijos priemonių planui.

Šiame plane numatytos tokios priemonės, kaip dezobarjerų įrengimas transporto priemonėms dezinfekuoti ir dezinfekcijos vykdymas Lietuvos tarptautiniuose pasienio kontrolės punktuose su Baltarusija, stacionarių dezinfekuojančių kilimėlių įrengimas kertantiems Lietuvos sieną pėsčiomis, stacionarių dezinfekavimo angarų, kuriuose transporto priemonių dezinfekavimą būtų galima vykdyti ir žiemą, statyba, intensyvūs laboratoriniai kiaulių ir šernų mėginių tyrimai, buferinės zonos įrengimas ir palaikymas, siekiant apriboti laukinės faunos (šernų) migraciją tarp Lietuvos ir Baltarusijos ir kt.

Iki EK finansavimo patvirtinimo transporto priemonių ratų ir keleivių apavo dezinfekcija pasienio kontrolės punktuose bus vykdoma VMVT lėšomis.

„Paslaugų teikimo tvarka ir įmokų dydis už tas paslaugas, t.y. už privalomą dezinfekciją pasienio kontrolės punktuose, bus svarstomi paaiškėjus EK skirtų kompensuojamų lėšų sumai ir paramos afrikinio kiaulių maro prevencijos priemonių plano įgyvendinimo intensyvumui“, – teigia Ministras Pirmininkas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė