Zarasuose sušvito poezijos ir muzikos švyturys (video) (0)

A.Kulikauskas ir D.Jankauskaitė, organizatorių nuotr.

A.Kulikauskas ir D.Jankauskaitė, organizatorių nuotr.

Žolinių išvakarėse Zarasų viešoji biblioteka tapo poezijos ir muzikos švyturiu tiesiogine ir perkeltine prasme. Nuo vėlaus vakaro iki pat vidurnakčio iš švytinčio pastato sklido tradicinių „Nakties skaitymų“ garsai. Šiemet juose viešėjo keturi jauni, lietuvišką poeziją šiuo metu formuojantys poetai Gintaras Bleizgys, Mindaugas Nastaravičius, Rimvydas Stankevičius ir Aivaras Veiknys.

Režisierės Gražinos Karlaitės dėka zarasiškiai šįkart pasirodė svečiams itin atidūs ir dėmesingi. Viešinčių poetų kūrybos motyvais Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos teatro studijos gimnazistai ir buvę jos nariai specialiai šiam vakarui parengė poetinę-muzikinę kompoziciją „Fragmentų poetika“. Šypsenos ir nuostaba poetų veiduose išdavė, kad gimnazistų žaidimas – priimtas.

Patys skaitydami savą kūrybą poetai buvo jautrūs ir atviri, kiekvienas apie save prisipažino ką nors itin intymaus. Antai R. Stankevičius pasakojo apie kiekvieno gyvenime pasitaikančias „juodas juostas“, kuomet viskas nesiseka ir staiga supranti save visą išbarstęs, „pateriojęs“ ir nebeturintis kam paskambinti. Nusižudžius geram jo draugui, menininkui iš didžiosios M Sauliui Mykolaičiui, Rimvydas vis tiek bandė jam paskambinti.

„Neturėjau ką veikti – tai ir paskambinau. Dėtis neturėjau kur – tai ir paskambinau“, – skambėjo tuo metu jo parašytas eilėraštis…

Aivaras Veiknys pasidalino mintimis apie prarastus namus, nors ir nėra niekur emigravęs. Gintaras Bleizgys samprotavo apie poezijos prigimtį ir psichoanalitinius jos aspektus, o Mindaugas Nastaravičius – dabartinį jos veidą. Daugelis dabar skundžiasi, kad jaunieji poetai rašo nesuprantamai, keistai, tačiau, pasak jo, dabar turbūt toks laikas, kad kitaip rašyti tiesiog neįmanoma.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Skaitomą poetų kūrybą švelniai papildė aktorės Dalios Jankauskaitės ir kompozitoriaus bardo Andriaus Kulikausko duetas. Juk, pasak vakaro vedėjų Gražinos Karlaitės ir Vasilijaus Trusovo, poeziją ir muziką visada sieja dvasinis ryšys, o muzikos harmonija tekstams suteikia tiek daug tikrumo ir žavesio.

Vakaro pabaigoje į sceną buvo pakviesti ir mūsų rajono literatai – Jūratė Kesilytė, Ona Kačkienė, Giedrė Mičiūnienė, Jūratė Klimaitytė, jaunoji poetė Dominyka Paradnikaitė ir viešnia iš Vilkaviškio Elena Bacevičienė. Šių žmonių dėka poezija mūsų krašte švyti ir žodžio menui neleidžia būti pamirštam.

Jau visai sutemus ir bibliotekoje užgesus šviesoms scenoje sušvito dvi mūsų krašto žvaigždutės, seserys Milda ir Teresė Andrijauskaitės. Jos atliko Ievos Narkutės dainą „Raudoni vakarai“ (mokytoja Vita Pimpienė, plastinis dainos sprendimas Gražinos Karlaitės). Įsižiūrėjus atidžiau Zarasuose pilna švyturių, skleidžiančių kultūrą, gėrį ir grožį…

httpv://youtu.be/GrVvcSks0wc

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė