Tautininkų sąskrydyje sudegė Lietuvą apnikusių negerovių simboliai (nuotraukos, video) (73)

Tautininkų sąjungos sąskrydis - 2013

Tautininkų sąjungos sąskrydis – 2013

2013 m. rugpjūčio 17-18 d. Svobiškėlyje prie Alantos (Molėtų raj.) įvyko Tautininkų sąjungos (TS) sąskrydis. Renginį atidaręs Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila kalbėjo, kad tai pirmasis toks visos Lietuvos tautininkų sąskrydis, vykstantis ypatingoje vietoje, šalia stiprybę simbolizuojančio mitologinio Valiulio akmens su senoviniais ženklais.

Tautininkus sveikino jų politiniai partneriai iš Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“. Tautos vienybės sąjungos pirmininko Algimanto Matulevičiaus manymu jo vadovaujama partija – tie patys tautininkai. Jis išreiškė viltį, kad partijoms pavyks artimiausiu metu susivienyti. Lietuvos centro partijos pirmininkas Eugenijus Skrupskelis pažymėjo, kad nors Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ per praėjusius Seimo rinkimus ir nelydėjo sėkmė, kur kas svarbiau, kad susivienijimas kovojo sąžiningai ir turi aiškų tikslą – tautos ir valstybės išsaugojimą. Vakare sąskrydį pasveikino ir vėliau į jį atvykęs Lietuvos socialdemokratų sąjungos vicepirmininkas Tomas Bakučionis.

Sveikinimo žodžius taip pat tarė Latvijos antiglobalistų atstovas Jagailis Maris Jansonas (Jagailis Māris Jansons), Seimo narys, ilgametis Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas Rytas Kupčinskas, kurį G. Songaila pristatė, kaip TS-LKD gretose tebesantį tautininką. Punsko krašto tautininkų ir Seimo nario Algirdo Patacko linkėjimus perdavė Tautininkų sąjungos Tarybos narė ir A. Patacko padėjėja Nijolė Balčiūnienė.

Tautininkų sąjungos vicepirmininkas Julius Panka pristatė teatralizuotą apsivalymo nuo Lietuvą apnikusių negerovių akciją. „Facebook“ socialiniame tinkle vykusiame balsavime buvo atrinkti asmenys, kurie dėl savo tautai ir valstybei žalingos veiklos yra tapę tų negerovių simboliais. Šiems simboliams dar praėjus Tautininkų sąjungos sekretoriato cenzūrą, jų liko devyni. J.Panka pabrėžė, kad ši akcija nėra nukreipta prieš fizinius asmenis, o tik prieš tas negeroves, kurias jie simbolizuoja. Konkretūs asmenys visada gali atgailauti dėl savo veiklos, o po labai ilgos atgailos galbūt galėtų tapti ir Tautininkų sąjungos nariais – pasaulio religijos pripažįsta atsivertimo galimybę.

Teatralizuotos akcijos metu „budeliui“ buvo patikėta sudeginti korupcijos simboliais tapusius Viktoro Uspaskicho ir Artūro Zuoko, bolševizmo rudimentus simbolizuojantį Algirdo Paleckio, lenkų šovinizmo įsikūnijimu tapusio Valdemaro Tomaševskio, siekį ištirpdyti Lietuvos valstybingumą Europos federacijoje simbolizuojantį Petro Auštrevičiaus, homolobizmą ir seksualinę revoliuciją simbolizuojančius Aušrinės Marijos Pavilionienės, Artūro Rudomanskio, Nidos Vasiliauskaitės bei Arkadijaus Vinokuro paveikslus.

Po šios akcijos sąskrydžio dalyviai varžėsi šachmatų, tinklinio, virvės traukimo, šaudymo iš lanko, dažasvydžio, ripkos varžybose. Vaikai dalyvavo piešinių konkurse.

Vienu svarbiausių vakaro akcentų tapo mitologo dr. Dainiaus Razausko paskaita apie kultūrinius karus ir kultūros reikšmę tautos išlikimui. Kultūros netektį D.Razauskas prilygino dvasinei tautos mirčiai. D.Razausko manymu, svarbiausias uždavinys – kurti tokią kultūrą, kuri užkabintų, skatintų likti Lietuvoje ir jai dirbti. Tai, anot D.Razausko, jau buvo sėkmingai daroma XIX a. II pusėje vykusio tautinio atgimimo metu.

Vakare taip pat buvo pagerbti aktyviausi tautininkai, įvyko skyrių pristatymai. Po jų – folkloro grupės „Karužė“ ir patriotinio roko grupės „Diktatūra“ koncertas nepaliko abejingų visus įsukdamas į galingą muzikos ir patriotinių dainų sūkurį.

Antrąją sąskrydžio dieną sąskrydžio dalyviai aplankė netoli stovyklavietės ąžuolų giraitėje dunksančius mitologinius Valiulio bei Valiulio tėvo  akmenis, apie kuriuos pasakojo etnokosmologas tautininkas Jonas Vaiškūnas. Taip pat  įvyko etninės kultūros puoselėtojo Valdo Rutkūno paskaita.

Sekmadienio pavakaryje turiningai ir prasmingai praleidę savaitgalį bei pakiliai nusiteikę tautininkai pasklido po Lietuvą, kad su naujomis jėgomis imtųsi darbų mūsų Tėvynės labui.

Video reportažas:

httpv://www.youtube.com/watch?v=e5NB32tJDB0

Nuotraukų galerija (T.Baranausko nuotraukos):

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė