Prezidentė D.Grybauskaitė susitiko su Moldovos Parlamento Pirmininku I.Cormanu (video) (1)

Igoris Cormanas ir Dalia Grybauskaitė

Igoris Cormanas ir Dalia Grybauskaitė

Rugpjūčio 20 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Moldovos Parlamento Pirmininku Igoru Cormanu, su kuriuo aptarė dvišalius ryšius, Moldovos ir Europos Sąjungos santykius, pasirengimą Vilniaus viršūnių susitikimui, vizų liberalizavimo ir energetinio saugumo klausimus.

„Per pastaruosius dvejus metus Moldova padarė didelę pažangą. Vilniaus viršūnių susitikime tikimės su Moldova parafuoti ES asociacijos ir laisvosios prekybos sutartis“, – pabrėžė Prezidentė.

Pilnavertei Moldovos eurointegracijai būtinas ir energetinis savarankiškumas. Pasak šalies vadovės, ir Lietuva, ir Moldova patiria panašius energetinio saugumo iššūkius. Abi valstybės siekia panaikinti energetinę atskirtį, mažinti priklausomybę nuo monopolinio dujų tiekėjo ir diversifikuoti energijos tiekimą.

Prezidentės teigimu, Trečiojo ES energetikos paketo įgyvendinimas tiek Lietuvoje, tiek Moldovoje yra energetinio saugumo sąlyga. Šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuva sėkmingai įgyvendina energetinius projektus ir yra pasirengusi padėti Moldovai pasidalindama savo patirtimi.

Lietuva kitų metų pabaigoje pastatys Klaipėdos suskystintų dujų terminalą ir 2015 m. užbaigs elektros jungtį su Švedija. Taip pat įgyvendinus Trečiajį ES energetikos paketą bus atskirtos dujų gamybos ir tiekimo veiklos. Šie žingsniai užtikrins alternatyvų ir saugų energijos tiekimą, sustiprins konkurenciją ir energetinį saugumą.

Lietuvos vadovė taip pat pabrėžė, jog Moldova turi ir toliau išlaikyti spartų europinių reformų tempą. Europos Sąjunga ir Moldova jau pabaigė derybas dėl Asociacijos ir laisvosios prekybos sutarčių. Jas tikimasi parafuoti lapkritį Vilniuje įvyksiančiame Rytų partnerystės šalių vadovų susitikime. Moldova taip pat sėkmingai įgyvendina teisinius reikalavimus, kurie yra būtini įvesti beviziam režimui su ES.

httpv://youtu.be/kMKjcooz0aQ

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė