Prasidėjo tarptautinė išminavimo jūroje operacija „Atvira dvasia 2013“ (0)

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Rugpjūčio 19 d. iš Klaipėdos uosto į Baltijos jūrą išplaukė 12 karinių laivų, dalyvaujančių tarptautinėje minų paieškos ir nukenksminimo operacijoje „Atvira dvasia 2013“ (angl. “Open Spirit 2013“). Darbą išminavimo rajone taip pat pradėjo keturios narų-išminuotojų komandos. Išminavimo operacijoje dalyvaus per 500 karių iš 10 valstybių.

Nuo rugpjūčio 21 d. prie operacijos prisijungs dar du Lietuvos civilinių organizacijų laivai – Lietuvos saugios laivybos administracijos hidrografinis laivas „Varūna“ ir Klaipėdos universiteto mokslinių tiriamų ir mokymų burlaivis „Brabander“.

Išminavimo operacijos rajonai išdėstyti Lietuvos teritorinių vandenų ir išskirtinės ekonominės zonos vandenyse Baltijos jūroje ir buvo parinkti remiantis archyvine medžiaga, patvirtinančia minavimo darbus jūroje I ir II pasaulinių karų metais, taip pat tarptautine Baltijos jūros dugno duomenų baze. Iš viso per šias pratybas bus išžvalgyta apie 145 kvadratinių kilometrų jūros teritorijos.

Tarptautinės minų paieškos ir nukenksminimo operacijos „Atvira dvasia“ yra ilgalaikės Baltijos šalių pastangos kartu su užsienio šalių partneriais išvalyti šalims priklausantį Baltijos jūros dugną nuo I ir II pasaulinių karų ir pokario laikotarpiu likusių jūrinių minų ir kitų sprogstamųjų užtaisų, taip sumažinti jų keliamą riziką jūrinei laivybai, žvejybai ir kitai ekonominei veiklai. Operacijos „Atvira dvasia“ kasmet pakaitomis rengiamos vienoje iš Baltijos šalių.

Skaičiuojama, kad abiejų pasaulinių karų metais Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje buvo išdėstyta 15 jūrinių minų laukų su daugiau nei 1,6 tūkst. minų.

Lietuvos vandenyse nuo 1997 m. įvykdyta 10 didelio masto tarptautinių operacijų, per kurias buvo rasta ir sunaikinta 150 jūrinių minų ir kitų sprogmenų. Paskutinį kartą tokio masto išminavimo operacija Lietuvai priklausančiuose Baltijos jūros vandenyse vyko 2010 metais.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė