Lietuva kviečia Baltarusiją laikytis branduolinės saugos reikalavimų ir tinkamai įgyvendinti ESPO konvencijos nuostatas (0)

Atominė elektrinė | technologijos.lt nuotr.

Atominė elektrinė | technologijos.lt nuotr.

Užsienio reikalų ministerija (URM) kviečia Baltarusiją, vystant atominę energetiką, griežtai laikytis tarptautinių branduolinės saugos ir aplinkosaugos reikalavimų ir tinkamai įgyvendinti Jungtinių Tautų konvencijos dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espo konvencijos) nuostatas bei Įgyvendinimo komiteto išvadas.

Espo konvencijos Įgyvendinimo komitetas šių metų balandžio 15 dieną paskelbtoje išvadoje konstatavo, kad Baltarusija pažeidė Konvenciją, nepateikė reikiamos poveikio aplinkai vertinimo informacijos Lietuvai dėl atominės elektrinės projekto. Taip pat konstatuota, kad Lietuvos Baltarusijai iškelti klausimai dėl statybų vietos parinkimo, seisminių tyrimų atlikimo, poveikio Lietuvos gyventojams, požeminiam vandeniui, Neries upei ir kt. yra pagrįsti.

Espo konvencijos Įgyvendinimo komitetas paragino Baltarusiją pateikti išsamius atsakymus į visus Lietuvos keliamus klausimus, atsižvelgti į Lietuvos ekspertų pateiktus komentarus bei įvykdyti kitus Espo konvencijos reikalavimus.

Šiandien, rugpjūčio 17 d., Baltarusijos mieste Astrave surengtas susitikimas, kurį norima pateikti kaip Lietuvos visuomenės informavimą apie numatomą atominės elektrinės statybą.

URM atkreipia dėmesį, kad Lietuvai nebuvo pateikta Espo konvencijos reikalavimus atitinkanti Baltarusijos atominės elektrinės poveikio aplinkai vertinimo dokumentacija. Kviesdama Lietuvos visuomenę į Astravą, Baltarusija ignoruoja poveikio aplinkai vertinimo pateikimo etapą.

Tuo pačiu Užsienio reikalų ministerija atkreipia dėmesį, kad Baltarusijos sprendimas renginį Lietuvos visuomenei organizuoti Baltarusijos teritorijoje iš esmės apribojo Lietuvos piliečių teisę gauti informaciją apie atominės elektrinės projektą.

Jungtinių Tautų konvencija dėl poveikio aplinkai įvertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espo konvencija) yra pagrindinis tarptautinis dokumentas, numatantis būtinybę kaimyninėms šalims bendradarbiauti atominių elektrinių statybos klausimais. Daugiau apie Espo konvenciją rasite čia.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė