Tarptautiniame kultūros festivalyje ,,Teritorija mira“ Kaliningrade – Lietuvos diena (0)

Kulinarinis paveldas Kaliningrade | organizatorių nuotr.

Kulinarinis paveldas Kaliningrade | organizatorių nuotr.

Rugpjūčio 13 – 17 d. Kaliningrade, I.Kanto saloje, Kaliningrado srities kultūros ministerijos iniciatyva, vyksta antrasis tarptautinis kultūros festivalis ,,Teritorija Mira“, kuriame tarp aštuonių užsienio valstybių dalyvauja ir Lietuva.

Rugpjūčio 14 d. festivalio programoje buvo ryškus lietuviškas elementas. Sveikindamas festivalio dalyvius ir svečius Lietuvos generalinis konsulas Kaliningrade Vaclavas Stankevičius pabrėžė, jog šiuo metu Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai ypatingai aktualūs kultūriniai ryšiai įtvirtinant geros kaimynystės santykius ir plečiant bendradarbiavimą ne tik kultūros srityje. Dėkodamas organizatoriams už puikią festivalio idėją palinkėjo, kad žodis ,,Taika“ būtų ne tik gražiu, formaliu žodžiu, bet taika būtų mūsų visų pastovi būsena.

Ypatingą nuotaiką festivalyje sukūrė Valstybinis dainų ir šokių ansamblis ,,Lietuva“ (meno vadovas Giedrius Svilainis), kulinarinio paveldo paslaptimis dalijosi lietuviškų patiekalų užeigos ,,Marceliukės klėtis“ savininkas Vytenis Urba su savo kolega, pagaminęs tradicinių vėdarų bei bulvinių blynų, įvairių žolelių arbatos. Liaudies meistrų, amatų sektoriuje karpinių tradicijas demonstravo tautodailininkė Laimutė Fedosejeva iš Vilniaus, medžio drožybos bei medžioklės trofėjų apdirbimo ir pritaikymo buityje paslaptimis dalijosi tautodailininkas iš Plungės Virginijus Narkus.

Lietuviška muzika, daina, šokis bei nacionaliniai patiekalai, amatai buvo pastebėti ir aukštai įvertinti ne tik organizatorių, bet ir festivalio lankytojų.

Šventės organizatorių teigimu, kiekvieną dieną susidomėjimas renginiu didėja, o lankytojų skaičius auga – kasdien apsilanko per 5 tūkst. lankytojų. Antrasis tarptautinis festivalis ,,Teritorija Mira“ teikia vilčių, jog taps tradiciniu, ryškiu Baltijos pajūrio kultūriniu įvykiu.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė