Seimo narė A. Bilotaitė reikalauja griežto V. Tomaševskio veiksmų įvertinimo (21)

Agnė_Bilotaitė | pipedija.com nuotr.

Agnė_Bilotaitė | pipedija.com nuotr.

Seimo narė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę bei Vyriausybės vadovą Algirdą Butkevičių, prašydama pateikti viešą Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA)  pirmininko Valdemaro Tomaševskio veiksmų vertinimą. Kai Poznanės „Lech“ futbolo klubo sirgaliai rungtynių su Vilniaus „Žalgiriu“ metu iškėlė transparantą su užrašu „Lietuvių chame, klaupkis prieš lenkų poną“, Europos Parlamento narys V. Tomaševskis pareiškė, jog tokia provokacija yra Lietuvos specialiųjų tarnybų darbas ir neverta žiniasklaidos dėmesio ir reakcijos.

Šiandien sau prieštaraudamas V. Tomaševskis apkaltino dėl Lenkijos futbolo sirgalių įžeidžiančio šūkio niekuo dėtas „Dviračio žinias“ ir
teigia, kad specialiosios tarnybos tiesiog turėjo žinoti apie rengiamą
provokaciją.

A. Bilotaitės manymu, tokie jo aiškinimai yra smerktini ir nukreipti į dvišalių įtampų kurstymą.

„Tokie V. Tomaševskio pareiškimai, kai tuo metu už chuliganišką išpuolį Lenkijoje neneigdama tautiečių kaltės atsiprašinėja ir spauda, ir visuomenė, ir politikai, yra dar vienas, ko gero, akivaizdžiausias įrodymas, jog Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ilgalaikis siekis yra palaikyti įtampą tarp Lietuvos ir Lenkijos valstybių, o kartu ir tarp abiejų tautybių žmonių pačioje Lietuvoje. Žinoma, girdint tokias LLRA lyderio provokacijas, požiūris į lenkų partiją ir pačius lenkus visuomenėje nepagerės, tad tikslas pasiektas. Sunku kitaip logiškai paaiškinti absurdišką siekį mėginti dėl dvišalių santykių gadinimo įžeidžiančiais plakatais toliau kaltinti Lietuvą ar kokias mistines „mūsiškių“ specialiąsias tarnybas. Nebent Tomaševskio kalboje „mūsiškės tarnybos“ reiškia ne Lietuvos, o Lenkijos institucijas“, – išvadas apie V. Tomaševskio provokacijos motyvus dėstė parlamentarė.

A. Bilotaitė teigia, kad reikalingas ne tik viešas veiksmų įvertinimas, tačiau ir kompetencijas atitinkančios sankcijos. Valstybės vadovai, kurių vienas yra ir koalicijos lyderis, prašomi pareikalauti V. Tomaševskio pagrįsti savo teiginius, inicijuojant tyrimą pagal jam žinomą informaciją, jei tokios turima. Priešingu atveju – atsiimti kaltinimus ir atsiprašyti už valstybės vardo juodinimą.

„Specialiosios tarnybos yra atskaitingos Prezidentei, tad jų vardo
juodinimas arba įtartina veikla liečia D. Grybauskaitę ir abiem atvejais
reikalauja adekvačios reakcijos. Atitinkamai premjeras yra ir koalicijos
lyderis, tad iš dalies atsako ir už koalicijos partnerių antivalstybinius
pareiškimus, – siūlymą dėstė A. Bilotaitė, – V. Tomaševskis yra žinomas
politikas, todėl jo kaltinimai, viena vertus, juodins Lietuvą užsienio šalyse, kita vertus, išskirtinai įpareigoja jį pasidalinti galimai turima informacija apie valstybės interesams kenksmingą specialių tarnybų veiklą ir reikalauti jų tyrimo. Jei jis apsigalvoja ir šiandien jau teigia tarnybas žinojus apie išpuolį ir nieko nedarius, tai iš principo ne ką menkesni kaltinimai valstybės intereso negynimu. Lietuvai ištikimybę prisiekęs politikas negali vengti pilietinės pareigos ir ignoruoti grėsmę šaliai, apie kurią abstrakčiai leidžia suprasti. Galbūt Europos Parlamento nariui reikia, kad tai primintų valstybės vadovai“.

Valdemaras Tomaševskis yra pasirašęs ne vieną ES institucijoms adresuotą dokumentą, kuriame skundėsi dėl Lietuvoje esą pažeidžiamų tautinių mažumų teisių bei laužomų įsipareigojimų. 2011 m. jis yra pareiškęs, kad lietuviai, o ne kitos tautinės bendruomenės turi integruotis kitataučių šiuo metu gausiai gyvenamoje Pietryčių Lietuvoje. Tokie ir kiti jo pareiškimai lemia, jog nuo 2009 m. V. Tomaševskis yra vienas nemėgstamiausių Lietuvos politikų, o tai neišvengiamai prisideda ir prie aštresnių santykių su jo atstovaujama tautine mažuma.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė