Kviečia pažintinės Žolinės Verkių regioniniame parke (programa) (0)

Vaistažolė | efoto.lt, U. Meškauskaitės nuotr.

Vaistažolė | efoto.lt, U. Meškauskaitės nuotr.

Rugpjūčio 14 dieną, trečiadienį, nuo 16 val. iki 20 val. Verkių regioninis parkas (Žaliųjų Ežerų g. 53) kviečia Žolines švęsti kartu ir įdomiai, susipažįstant su gėlėmis ir vaistažolėmis, kurių dar galima rasti pievose.

Rugpjūčio viduryje lietuviai nuo seno švenčia vasaros ir rudens sandūrą, kai jau svarbiausi darbai būna nudirbti. Ši šventė – žolinės – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėles ir vaistažoles ir dėkodavo žemei už derlių ir grožį. Šiai šventei buvo kepama duona iš šviežio derliaus ir raugiama gira. Žolines švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir mirusieji. Buvo tikima kas neateis švęsti žolinių dieną – bus neturtingas ir nelaimingas.

Gamtos pažinimas ir jos pajautimas suteiks visiems dar vieną galimybę racionaliai panaudoti ir pritaikyti ją mūsų buityje. Bus galimybė klausytis gamtininkės paskaitos apie žolių naudą, paragauti arbatos ir užkandžiauti paplotėliais, pabandyti gamtos grožį perkelti ant audinio.

„Žolinių išvakarėse kviečiame susirinkti visus mažus ir didelius. Kartų buvimas su namiškiais ir artimaisiais gamtos glėbyje mus sustiprina ir vienija. Gamta bus visada dosni jei mes mokysimės su ja gražiai elgtis, ją tausosim ir puoselėsim“, – rašoma kvietime.

Numatoma programa :

16.00–17.00 val. paskaita apie vaistažolinius augalus; jų pažinimas ir panaudojimas.  Galima bus apžiūrėti vaistažolių turgelį. Pranešėja – biologė Jolanta Radziūnienė.

17.00-–17.30 val. gamtos kvapai arbatoje. Žolinių vaišės.

17.30–19.30 val. augalų antspaudai. Pažintis su dažiniais augalais. „EKOprintas“ – naujas ir šiuolaikiškas požiūris į senolių papročius. Pranešėja – tekstilininkė Rasa Labinė.

19.30–20.00 val. visų dalyvių darbų peržiūra ir aptarimas prie arbatos.

Zoliniu plakatas3

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė