Afrikinis kiaulių maras nustatytas dar dviejose Rusijos Federacijos srityse (1)

All-creatures.org nuotr.

All-creatures.org nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šiandien kompetentinga Rusijos institucija pateikė informaciją, kad Rusijoje Volgogrado apskrityje, Michailovosko rajone, nustatytas naujas afrikinio kiaulių maro protrūkis.

Afrikinio kiaulių maro protrūkis kilo nedideliame šeimos ūkyje, kuriame kiaulės buvo laikomos savo reikmėms. Patologiniai mėginiai buvo paimti iš nugaišusių trijų 2–3 mėn. amžiaus kiaulių ir išsiųsti ištirti į Volgogrado apskrities veterinarijos laboratoriją. Pakrovo regioninė laboratorija patvirtino afrikinio kiaulių maro virusą. Kaip pranešė Rusijos veterinarijos pareigūnai, ferma ir jame esančios kiaulės sudegintos, imtasi visų apsaugos ir dezinfekcijos priemonių.

Antras šiuos ligos protrūkis nustatytas Kalmukijoje, kuri ribojasi su Volgogrado apskritimi.

„Beveik kiekvieną savaitę Rusijoje nustatomi vis nauji afrikinio kiaulių maro atvejai. Tai rodo, kad kovai su šia liga įprastinių saugos priemonių nepakanka, tai dar kartą patvirtina, kad Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos taikomos itin griežtos veterinarinės kontrolės priemonės yra būtinos. Į šalį patekus šios pavojingos ligos virusui, susiduriama su ilgalaikėmis ir labai brangiai kainuojančiomis priemonėmis. Nors apie naujus afrikinio kiaulių maro židinius Baltarusijoje nepranešama, tačiau grėsmė ir toliau išlieka labai didelė“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis.

Šiais metais Rusijos Federacijoje nustatyta apie 80 afrikinio kiaulių maro ligos protrūkių 15-oje šalies regionų – Jaroslavlio, Pskovo, Belgorodo, Tverės, Tulos, Maskvos, Rostovo prie Dono, Voronežo, Tambovo, Smolensko, Saratovo ir Volgogrado regionuose bei Krasnodaro krašto ir Šiaurės Osetijos-Alanijos, Kalmukijos Respublikose.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė