K.Masiulis prašo nestatyti Lukiškių aikštėje paminklo „Tautos dvasia“ (8)

Paminklas „Tautos dvasia“

Paminklas „Tautos dvasia“

„Paprašiau ministro apsaugoti Lietuvą nuo „Tautos dvasios“. Nors esu didelis šiuolaikinio meno gerbėjas, mėgstu ir abstrakčius, ir minimalistinius kūrinius, tačiau šiuo atveju, kai kuriamas visuomeninis projektas, negalima neatsižvelgti į daugumos visuomenės narių nuomonę. Ar teisinga yra nedideliam būrelyje nuspręsti kokio paminklo reikia Tautai, o paskui tai įgyvendinti tos Tautos mokesčiais?“ – sako parlamentaras.

Vertinimo komisijoje dirbo architektas Rolandas Palekas, Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiasis architektas Artūras Blotnys, architektas Tomas Grunskis, skulptorius Alfonsas Vincentas Ambraziūnas, skulptorius Algirdas Bosas, menotyrininkas Kęstutis Kuizinas ir menotyrininkė Skaidra Trilupaitytė.

„Pripažinkim, kad šiuolaikiniai menininkai bei visuomenės dauguma turi skirtingą įsivaizdavimą, kas yra gražu. Ekspertai geriausiu darbu pripažino paminklą, kuris yra toks abstraktus, kad gali būti statomas bet kurioje pasaulio vietoje ir simbolizuoti bet ką. Interpretacija neturi ribų. Tačiau Lietuvos visuomenė pageidauja paminklo, kuris taptų visos šalies simboliu. Negi negalime sukurti kažką originalaus, įsimintino ir tuo pačiu demokratiško?“ – klausia Seimo narys.

K. Masiulis siūlo statyti Vyčio skulptūrą, kuri simbolizuoja mūsų valstybingumą, istoriją ir garbingą praeitį, bet tuo pačiu yra visos Tautos ir valstybės įvaizdis.

„Menininkai galėtų pasiūlyti įvairių projektų, nuo realistinių iki modernių, ir patys piliečiai jau galėtų išrinkti gražiausią. Nepriimtinas Vytis? Diskutuokime apie kitas idėjas! Juk yra internetas, televizija, kodėl jų nepasitelkiame? Į visuomeninį projektą būtina įtraukti visuomenę. Štai Rusijoje dabar renkami 10 šalies stebuklų ir juos renka visi žmonės balsuodami internetu, įsitraukusios visuomeninės organizacijos, televizija. Kodėl to negalime pakartoti Lietuvoje?“ – kalbėjo Seimo narys.   

Anksčiau  Lukiškių aikštėje vykdavo turgūs, Kaziuko mugės, o 1863–1864 m. sukilimo prieš caro valdžią metu aikštėje buvo viešai vykdomi mirties nuosprendžiai. Buvo nužudytas 21 sukilimo dalyvis (12 pakarta, 9 sušaudyti).

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Li Bo:

  Tai matote, pons Masiuli, šis visuomeninis projektas yra tik iš musės išpūstas dramblys, o jums jau reikia daugumos visuomenės pritarimo. Tuo tarpu tikrai svarbiems, ir nei kiek ne menkiau visuomeniniams projektams, kuriems naudojami net ne milijonai, o šimtai milijonų, Masiulio dėmesio ir noro atsiklausti žmonių ko tai nesimato. Kas tai? Atsakau- mūsų tarpe tai vadinama smegenų pisimu.

 2. Getas:

  Globalizmas yra tautos dvasios, jos kultūros naikintojai, tai ir norėjo autoriai apie tai pavaizduoti, kaip jau per 25 metus sunyko lietuvių dvasia ir laisvės suvokimas – metalinis skliaustas. Klausimas ar reikia tą vaizduoti didžiulėje aikštėje, kurioje vyko politinio gėjizmo mitingas.
  Jei norima sukurti kažką monumentalaus ir pavaizduoti Lietuvos didybę (išgelbėjo V. Europą nuo mongolų jungo prieš 650 metų, bei išgelbėjo V.Europą nuo Osmanų imperijos įsiveržimo 1621 m. bei partizaninį karą prieš komunistinius okupantus 1944-1953m.) ir kovą dėl laisvės, tai lai aplanko Būdapeštą, Vengrijos sostinę ir pasisemia tautos istorijos išminties ir jos pavaizdavimo aikštėse.

 3. PETERIS:

  Jie nežino kas yra Tautos Laisvė. Jei negali geriau sugalvoti kaip Zikaro ” Laisvė”,tai ir nereikia imtis tokio atsakingo darbo.” Tautos dvasia” daugiau panaši įšaunamo ginklą- lanką be stygos. Apgailėtina vaizduotė ;tiek autorių,tiek komisijos narių.

 4. Vidas:

  Manau, kad geras paminklas tiek ideja, tiek realizavimo forma. Tik reikia dar prie jo padirbėti, nes didžiąjai Tautos daliai reikalingas materiališkesnis pavidalas. O Masiulio siūlymas tiktų nebent prie seimo rūmų (pvz. vietoj fontano).

 5. Žiūrėjau Savukyno ,,Įžvalgas.dalyvavo ir Kęstutis Masiulis. Nustebau, nusivyliau, nesupratau p. Masiukio. Dėl šventos ramybės siūlo lenkams atiduoti darkyti lietuvišką abėcėlę. Jei jis toks naivus , pasakysiu – ta šventa ramybė įsiviešpataus, kai lenkai užgrobs Lietuvą. Tokių politikų,,dėka”. Gera sapalioti tautą kiršinančias nesąmones, o paties sūnelis įtaisytas Didžiojoj Britanijoj. Jaunimas turi dirbti Tėvynei. Todėl šio pono nuomonė man nebeįdomi.

 6. D.S.:

  Aš niekaip nesuprantu, kas ten tokio baisaus? Išsityčioti galima iš visko. Paminklo maketas išties gražus, prasmingas, subtilus. Gal įsižiūrėkim ir pamąstykim, paprastai abstrakcija būna prasmingesnė už iliustraciją. Tai kam sudarėte komisijas? Kas parengė sąlygas? Ar taip jau niekas nieko nebeišmano?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė