Gabūs Lietuvos vaikai renkasi vasaros stovykloje Nidoje (0)

ŽenklasŠiemet, rugpjūčio 16–26 dienomis, 72 Nacionalinėje moksleivių akademijoje besimokantys vaikai rinksis į jubiliejinę – dešimtąją – Akademijos vasaros stovyklą Nidoje.

Čia devyniose dalykiniuose skyriuose (biochemijos, chemijos, ekonomikos, lietuvių filologijos, fizikos ir astronomijos, informatikos, istorijos, matematikos bei muzikos) patirtimi bei žiniomis su jaunaisiais akademikais dalysis garbūs dėstytojai, mokslininkai, švietimo darbuotojai bei verslo lyderiai, asmenybės ugdymo paskaitose vaikai bandys save pažinti ir atrasti.

VšĮ „Nacionalinės moksleivių akademijos“ direktoriaus Leono Narkevičiaus teigimu, tokių stovyklų tikslas yra ne tik suteikti mokiniams galimybę pagilinti savo pasirinkto dalyko žinias bendraujant su tos srities specialistais, ugdyti savo asmenybę, bet ir sudaryti sąlygas gabiems įvairių sričių mokiniams pažinti vieni kitus: juk tobulinti save tik vienoje pasirinktoje srityje neužtenka, ne mažiau svarbūs yra ir socialiniai ryšiai.

„Akademijoje žinios ir patirtis vaikams perduodama bendraujant. Tokiu būdu gaunamos ne tik žinios, bet ir užsimezga draugystė. Vis dažniau veikla yra tarpdalykinė, tad įvairių sričių specialistų bendradarbiavimas yra būtinas. Tam NMA mokinius pradedame ruošti jau dabar. Per stovyklą vaikams padėsime ne tik pažinti vieniems kitus, atrasti save, bet ir parodysime, kad  kūrybingas žmogus gali nuversti kalnus“, – kalbėjo Leonas Narkevičius.

Šių metų NMA vasaros sesijoje dalyvauja 72 Akademijos mokiniai, per mokslo metus pasiekę aukščiausių rezultatų. Į stovyklą pakviesti mokiniai ne tik iš didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio, bet ir iš mažesnių miestų bei rajonų – Alytaus, Kėdainių, Marijampolės, Palangos, Plungės, Radviliškio, Skuodo, Šakių, Tauragės, Telšių, Molėtų, Jurbarko, Joniškio, Visagino, Ignalinos. Atvyks ir 4 mokiniai iš Vokietijos moksleivių akademijos (vok. „Deutsche Schüler Akademie“).

Paskaitas skaitys Vilniaus, Kauno technologijos, ISM Vadybos ir ekonomikos, Lietuvos edukologijos, Vytauto Didžiojo, Lietuvos sveikatos mokslų, Klaipėdos, Kembridžo, Edinburgo, Oksfordo, Pjero ir Marijos Kiuri, Šv. Andriaus universitetų atstovai, UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ mokslininkai, UAB „Kvalitetas“, AB „Litgrid“, „Bentley Systems“, AB „Lietuvos energija“ verslo atstovai, NMA absolventai. Remginį vainikuos Akademijos muzikos sekcijos mokinių koncertas su Klaipėdos kameriniu orkestru (meno vadovas Mindaugas Bačkus), koncertui diriguos Martynas Staškus.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo darbai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė