Vilniuje koncertuos geriausia Niujorko vokalistė, kilusi iš Argentinos – SOFIA REI su grupe! (0)

Sofia Rei

Sofia Rei

Netikėta žinia tiems, kas mėgaujasi nuostabia, gyva, kupina aistros, meilės ir harmonijos Latino Jazz muzika! Po dvejų metų trukusių derybų pagaliau pasisekė susitarti dėl vienintelio ir ekskliuzyvinio koncerto su nuostabia Jazz diva šiuolaikiniame muzikos pasaulyje – SOFIA REI su grupe!

Vienintelis koncertas įvyks š. m. spalio 19 d. Vilniuje, PIANO.lt salėje (Trakų g. 9/1). Kaip pasakė žurnalistams pagrindinė šio koncerto organizatorė, marketingo specialistė, dainininkė Saulenė Chlevickaitė: „Diena, kai man pavyko susitarti dėl pirmojo SOFIA REI koncerto Lietuvoje – pati laimingiausia diena mano gyvenime! Jos balsas, jos aistringos dainos ir muzika užburia visus į koncertą susirinkusius žiūrovus. Toks jausmas, kad užaugo sparnai, norisi skraidyti, mylėti, būti laimingu ir dovanoti laimę kitiems. Kiekvienas koncertas – tai lyg magija, praleisti jį – neištaisoma klaida“.

Šiuo metu Sofia Rei laikoma viena aistringiausių, charizmatiškiausių ir išradingiausių vokalisčių Niujorko muzikos scenoje. Atlikėja kilusi iš Buenos Airių (Argentina). Jos kuriamoje muzikoje gausu tradicinių  Pietų Amerikos ritmų, tokių kaip chacarera, zamba ir vidala iš Argentinos, Afro-Peruvian festejo ir lando, Afro-Uruguayan candombe, Colombian cumbia ir bullerengue, ir kitų žanrų, kurie susilieja su džiazo harmonijomis, elektroninės muzikos garsais ir begale improvizacijų.

Dainuojant ispaniškai, angliškai ir portugališkai, Sofijos dainavimas sukelia daugiau žavingo balso stiprumo ir pilnumo, kartu sujungiant sudėtingo ritmo ir grynos melodijos improvizacijas, kurios dažnai mėgstamos net jei yra pakilios. Pasirodymo metu atlikėjos grupė sukuria daugybę įvairių netikėčiausių kompozicijų dėka grupės narių, kilusių iš viso pasaulio. Tarptautinėje grupės sudėtyje yra labai talentingų ir įdomių jaunų atlikėjų iš Šiaurės ir Pietų Amerikos.

Sofia Rei

Įkvėpta sėkmės su antruoju albumu „Sube Azul“, laimėjusi The Independent Music Award, Sofia išleidžia trečiąjį kerintį albumą „De Tierra Y Oro“ (“Žemės ir aukso”). Ji apibūdina albumą kaip tikrų tikriausias „filosofines klajones“, kur dainose gali išgirsti Pietų Amerikos folkloro, sustiprinančių modernių garsų ir be abejo nepakartojamą Rei balsą. Atlikėja išleido albumą su savo ilgamečiu bosistu,  bendradarbiu Chorkė Roidė (Jorge Roeder) ir prodiuseriu Fabricijum diupontu (Febrice Dupont).

Kompozicijos svyruoja nuo šiuolaikinės iki tradicinės: nuo daugiabalsių ir efektais paįvairintų vokalų, elektrinių gitarų, programuojamų garsų ir ritmo, iki Bolivijos charangos, Paragvajaus arfos, Kolumbijos marimbas, Argentinos bombos, Peruvian cajones ir daug kitų instrumentų. Rei virpantis, daug kartų įrašytas vokalas ir efektų naudojimas, atidėjimai ir harmonizavimas albumą „De Tierra Y Oro“ stipriai išskiria iš jos buvusių darbų.

Dainuodama ispaniškai, Sofia pasakoja istorijas, kurios atspindi įvairias keliones ir patirtis: gaidžių peštynės Cartagenoje, košmaras Buenos Airėse, meilės laiškas Niujorke, medžiojantis vyras Anduose. Albume „De Tierra Y Oro“ susiduriame su Lotynų Amerikos mitais ir piktogramomis, vienatve ir juoku, religinėmis abejonėmis, politiniais protestais, tikra meile.

Sofia Rei2Sofia yra nenustygstanti menininkė, labai visapusiška ir paklausi Niujorko muzikos scenoje. Per trumpą laiką ji įrašė, atliko ir dirbo su garsiais muzikantais ir grupėmis, tokiais kaip Bobiu Makferinu (Bobby McFerrin), Marija Šnader ( Maria Schneider), Džonu Zornu (John Zorn), Folklore Urbano, Franku Londonu (Frank London), Giljermu Kleinu (Guillermo Klein), Celsiu Duarte (Celso Duarte), Lioneliu Loueku (Lionel Loueke), Džefriu Kyziu (Geoffrey Keezer), Pavelu Urkiza (Pavel Urkiza) (Gema y Pavel), Rusu Ferante (Russ Ferrante) (Yellow Jackets), Bobu Mosu (Bob Moses), Styvu Lakiu (Steve Lacy), Akiliu Baeziu (Aquiles Baez), Samuelio Torio grupe (Samuel Torres Group), Pedru Martinezu (Pedro Martinez), La Bomba de Tiempo, Grupo Caracumbe, Alkatrasu ir Aslanu Avantango (Alcatraz ir Aslan’s Avantango).

Apkeliavo Europą su Grammy nugalėtoja Marija Šnaider Jazz Orchestra ir dalyvavo premjeroje su grupe Cerulean Skies, specialiai surengtame New Crowned Hope Festival Vienoje. 2008 metais gegužės mėn. Sofia Rei su legendiniu vokalistu Bobiu Makferinu pasirodė Instant Operoje, Carnegie salėje. Tai buvo improvizuota opera pagal Babelio bokšto istoriją.

Sofia yra „Mycale“ narė. Tai Niujorke įkurtas tarptautinis a cappella kvartetas, kartu su Basia Šeikta (Basya Schechter) (Bruklinas), Ailete Rouze Gotlib (Ayelet Rose Gottlieb) (Izraelis) ir Malika Zara (Malika Zarra) (Marokas). „Mycale“ subūrė kompozitorius Džonas Zornas (John Zorn) atlikti ir įrašyti vienuolika kompozicijų iš jo albumo Book of Angels: Masada Book II. Kompaktinė plokštelė „Mycale: Book of Angels 13“ buvo išleista 2010 metų pradžioje, iki tol vyko ir tarptautinės gastrolės.

Šiuo metu Sofia, kartu su vokalistais Maiku Peitonu (Mike Patton) ir Džesi Haris (Jesse Harris), yra Džono Zorno projekto „Song Project“ dalis. Atlikėja taip pat yra projekto „Geoffrey Keezer‘s Aurea“ vokalistė, kuris 2009 metais laimėjo Grammy apdovanojimą Best Latin Jazz Album.

2009 m. spalio mėn. Sofia Rei kartu su Ljova Zhurbin ir Nina Dance, sukrėstos neišaiškintų moterų ir jaunų mergaičių žmogžudysčių ir dingimų Juarez mieste Meksikoj, įrašė dainų ciklą. Premjera įvyko Zankel Hall, kurią užsakė Carnegie Hall Corporation 2009. 

2009 m. gruodžio mėn. Sofia buvo viena iš keturių vokalistų, pakviestų pristatyti naujai išleistą The Jazz Gallery koncertų seriją „New Voices“.

httpv://youtu.be/WIrooyTDUGI

Sofia gastroliavo Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje dainavo garsiuose tarptautiniuose festivaliuose ir žymiosiose salėse, tokiose kaip Carnegie Hall (Niujorkas), Kenedy Center (Vašingtonas), Lincoln Center (Niujorkas), the Blue Note (Niujorkas), the Village Vanguard (Niujorkas), the Chicago World Music Festival (Čikaga, Ilinojus), the Museum of Latin American Art (Los Andželas), Aspen/Snowmass Jazz Festival (Aspenas, Koloradas), the International Jazz en Lima Festival and International Cajon Festival (Peru), the Festival Iberoamericano de las Artes (Puerto Rikas), Cite de la Musique (Paryžius, Prancūzija), the Festival de Jazz de Barcelona, Festival Grec (Ispanija), ReVoice! (Anglija), Montreal Jazz Festival (Kanada), Teatro Manzoni (Italija), Unlimited music (Austrija), Tom de Festa (Portugalija), Beit Avi Chai (Izraelis), the Lapataia Jazz and World music festival (Urugvajus), the International Jazz and Modern music Festival (Bogota, Kolumbija), the Buenos Aires International Jazz Festival (Argentina).

httpv://youtu.be/ADEPyRGPXyo

Atlikėjos debiutinis albumas „Ojala“ pelnė puikų muzikos kritikų pripažinimą ir 2006 metais the Jazz Journalists Association buvo išrinktas „top 10“ albumu. 2009 metais kompanija The Latin Jazz Corner įteikė atlikėjai the Best Latin Jazz Vocalist of 2009 Award (Geriausia lotynų džiazo vokalistė). Antrasis atlikėjos albumas „Sube Azul“ buvo išleistas Amerikoje ir Europoje leidybinės kompanijos the World Village (Harmonia Mundi), laimėjo an INDEPENDENT MUSIC AWARD (Nepriklausomos muzikos apdovanojimą) in the World Beat Category (Pasaulio ritmo kategorijoje).

Sofia Rei profesionalią karjerą pradėjo devynerių metų Colon vaikų teatro chore. Studijavo klasikinę muziką Nacionalinėje muzikos konservatorijoje Buenos Airėse, Aregentinoje ir buvo Nacionalinio jaunimo choro narė iki 2001 metų. Magistro laipsnį įgijo Bostono konservatorijoje, Masačusetse, kur turėjo galimybę studijuoti su džiazo legendomis Čarliu Bonakos (Charlie Banacos), Danilu Perezu (Danilo Perez), Dominyka Yd (Dominique Eade), Styvu Lakiu (Steve Lacy), Bobu Mosu (Bob Moses), Džeriu Bergonzi (Jerry Bergonzi) bei daugeliu kitų. Šiuo metu atlikėja studijuoja Berklio muzikos koledže, Bostonas, Masačusetsas ir Niujorko džiazo akademijoje.

httpv://youtu.be/L1yM5GwyjCg

Bilietai į vienintelį SOFI REI  koncertą spalio 19 d. 19 val. PIANO. LT (Trakų g. 9/1) parduodami visose bilietai.lt kasose.

httpv://youtu.be/B90drJliXgg

Kategorijos: Garsai, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė