Teatrų festivalio „Vasara“ Didysis prizas iškeliauja į Gardiną (0)

Druskininkų tarptautinio teatrų festivalio „Vasara“ konkursinę programą pradėjo Maskvos teatro „Sovremennik“ spektaklis „Emilija Galoti“ (rež. Gabrielė Tuminaitė) | menufaktura.lt nuotr.

Druskininkų tarptautinio teatrų festivalio „Vasara“ konkursinę programą pradėjo Maskvos teatro „Sovremennik“ spektaklis „Emilija Galoti“ (rež. Gabrielė Tuminaitė) | menufaktura.lt nuotr.

Rugpjūčio 11-ąją, Druskininkuose paskelbti ir apdovanoti Tarptautinio teatrų festivalio „Vasara 2013“ konkursinės programos laureatai, o prestižiškiausias apdovanojimas – Didysis festivalio prizas – atiteko Gardino lėlių teatrui už spektaklį „Pikų dama“. „Čia Puškinas susitinka su Šekspyru, Čaikovskis – su Verdi, žmonės – su lėlėmis, žymių žmonių laiškai. Iš viso to gimsta talentingas ir įžvalgus kūrinys, papuošęs festivalį ir nusipelnęs pagrindinio prizo“, – apie absoliučiai geriausiu pripažintą spektaklį kalbėjo tarptautinės vertinimo komisijos pirmininkas, žymus Rusijos teatrologas Aleksejus Bartoševičius.

Į konkursinę festivalio programą iš viso buvo atrinkti trylikos teatrų iš Lietuvos, Rusijos, Armėnijos, Moldovos ir Baltarusijos darbai. Juos vertinusioje tarptautinėje komisijoje, be A. Bartoševičiaus, dirbo lietuvių aktoriai Eglė Gabrėnaitė, Regimantas Adomaitis ir Vladas Bagdonas, Slovakijos mokslų akademijos prezidiumo narė Dagmar Podmakova ir teatro kritikė iš Baltarusijos Liudmila Gromyka.

Apdovanojimus pelnė abu Lietuvai atstovavę spektakliai: Lietuvos rusų dramos teatro spektaklis „Grenholmo metodas“ pelnė kategorijos „Šiuolaikinis požiūris į šiuolaikinį gyvenimą“ prizą už drąsią nūdienos problemų analizę, o Valstybinio Vilniaus mažojo teatro aktorė Agnė Šataitė pripažinta geriausia moters vaidmens atlikėja: komisiją sužavėjo jautri ir gili jos vaidyba spektaklyje „Dostojevskis vaikams“.

Už geriausią režisūrą apdovanota Gabrielė Tuminaitė, Druskininkuose pristačiusi Maskvos teatre „Amžininkas“ pastatytą dramą „Emilija Galoti“ pagal Gottholdo Ephraimo Lessingo pjesę. Pasak žiuri, prizas skirtas „už nesentimentalią sentimentalios aštuonioliktojo amžiaus pjesės interpretaciją“. Šis sceninis darbas pelnė ir dar du apdovanojimus: geriausiu scenografu paskelbtas „tragifarsišką erdvę“ sukūręs Adomas Jacovskis, o geriausia kostiumų meistre pripažinta „grožį, ironiją ir fantaziją drabužyje apjungusi“ Neli Ivančik.

Geriausiu vyro vaidmens atlikėju paskelbtas „Teatro Č“ iš Minsko aktorius Romanas Podoliako už „poezijos ir aistros kupiną“ pagrindinį vaidmenį spektaklyje „Vėlinės“ pagal Adomo Mickevičiaus poemą. Geriausias aktorių ansamblis – Janos Bušinos, Alos Daniševskos ir Ksenijos Morozovos trio Sankt Peterburgo teatro trupės „Atvira erdvė“ spektaklyje „Liubka“ pagal šiuolaikinės rusų rašytojos Dinos Rubinos apysaką.

Prizas už geriausią muzikinį spektaklio apipavidalinimą įteiktas režisieriui Aleksandrui Ogariovui, scenoje sujungusiam Arsenijaus Tarkovskio poeziją ir Franco Šuberto muziką (Maskvos dramos meno mokyklos spektaklis „Stebuklas su dagiliu“).

Be to, už ilgą ir vaisingą tarnystę menui žiuri įteikė specialų prizą aktoriui Regimantui Adomaičiui, o vertinimo komisijos pirmininko specialus prizas atiteko Orenburgo dramos teatro (Rusija) aktoriui Vladimirui Bucharojui už „gyvenimiškos tiesos ir atjautos kupiną vaidmenį“ spektaklyje „Labai paprasta istorija“. Visiems laureatams įteikti unikalūs prizai – Druskininkuose gyvenančių menininkų Antano Balkės, Gintaro Žilio, Tauro Česnulevičiaus, Elmos Šturmaitės ir Alfonso Suliausko autoriniai darbai. Dalis jų pagaminta iš gydomosios druskos. Pagrindiniai prizai sukurti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslų motyvais.

Pirmąjį teatro festivalį „Vasara“, Druskininkuose vykusį nuo liepos 14 iki rugpjūčio 11 dienos, organizavo viešoji įstaiga „Vasaros teatro festivalis“.

Renginį palaikė Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Kultūros ministerija bei Rusijos Federacijos kultūros ministerija. Festivalio organizatoriai nori jį paversti kiekvieno vasaros sezono Druskininkuose meniniu akcentu: antrąją teatro šventę numatyta surengti lygiai po metų.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė