Lietuvos mokinių tyrimai pasauliniame mokslo ir inovacijų konkurse įvertinti pirmosiomis vietomis (0)

G.Viganauskienės nuotr.

G.Viganauskienės nuotr.

Lietuvos mokiniai Atvirame Kinijos jaunimo mokslo ir technologinių inovacijų konkurse „CASTIC 2013“, surengtame 28 kartą, užėmė pirmąsias vietas. Tarptautiniame konkurse Kinijoje dalyvavo 700 jaunųjų mokslininkų, jie pristatė daugiau nei 500 tiriamųjų darbų.

I vietą pelnė Kauno Maironio universitetinės gimnazijos ir Kauno moksleivių aplinkotyros centro auklėtinės Aurėjos Bačinskaitės darbas „Duona su garšva“ (vadovė Jolanta Šernienė).  Maironio universitetinės gimnazijos vienuoliktokė Aurėja, ieškodama, kuo duonoje galima pakeisti kenksmingus sintetinius konservantus, atrado, kad garšva apsaugo maistą nuo gedimo ir pratęsia jo galiojimo laiką. Ji ištyrė antimikrobines šio augalo savybes ir jų poveikį mikroorganizmų plitimui iškeptoje duonoje. Savo darbu gimnazistė įrodė, kad garšva gali puikiausiai pakeisti sintetinius konservantus.

II vieta įvertintas Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos 10 klasės mokinių Pijaus Žagrakalio ir Simono Pranio darbas „Žemųjų dažnių virpesių įtaka sėklų dygimui ir augalo vegetacijai“ (vadovė Valentina Rakužienė). Mokiniai rapso sėklas paveikė žemo dažnio virpesiais ir pasėjo. Iš tyrimo paaiškėjo, kad 500–1000 Hz diapazonu paveiktos sėklos išdygsta greičiau. Vėlesni bandymai patikslino, kad paveikus juos 800 Hz, galima išauginti aukštesnius augalus. Tokiu būdu rapsų auginimo laiką galima paankstinti visa savaite.

III vieta skirta Tauragės „Versmės“ gimnazijos 11 klasės mokinei Violetai Kalašinskaitei už darbą „Natūralių priemonių naudojimas bičių Apis mellifera erkėtumui mažinti (kontrolei)“ (vadovė Vitalija Kalašinskienė). Naudodama natūralias priemones Violeta sukūrė metodą, kaip sumažinti bičių užkrečiamumą erkėmis. Ji siūlo derinti kelias natūralias ir bitėms nekenksmingas priemones: naudoti cukraus pudrą, kad bitės apsivalytų nuo erkių tuo laikotarpiu, kai nėra perų, korius – viliojančius tranus, kai intensyviai vystosi perai, taip pat natūralų čiobrelių eterinį aliejų per medunešį.

Konkurse Kinijoje dalyvavę mokinių darbai Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso baigiamajame etape buvo įvertinti dviem pirmosiomis vietomis ir viena antrąja vieta.

Kategorijos: Mokslas, Mokslo darbai, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė