Iškilmingai paminėtas Nidos sklandymo mokyklos 80-metis (nuotraukos) (0)

Prieškario aviatorių nuor.

Prieškario aviatorių nuor.

Pasaulio ir Europos akrobatinio skraidymo čempiono Jurgio Kairio pasirodymu virš Nidos prieplaukos buvo paminėtas Nidos sklandymo mokyklos 80-metis.

Šių metų rugpjūčio 9–11 dienomis, įvairiais renginiais buvo pagerbta unikalios mokyklos, kurioje pasiekti tuometiniai Lietuvos rekordai, atmintis.

„Šešias vasaras veikusi mokykla yra svarbi Neringos ir visos Kuršių nerijos istorijos dalis. Gražus jubiliejus puiki proga prisiminti šį laikotarpį ir įvertinti jo reikšmę šiandienai“, – teigia Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Buvusių mokyklos auklėtinių prisiminimai atgimė Neringos istorijos muziejuje atidarytoje senųjų fotonuotraukų parodoje. Apie Nidos sklandymo mokyklos reikšmę Lietuvos aviacijai bei greta gyvenvietės esančio lėktuvų nusileidimo – pakilimo tako perspektyvas buvo diskutuojama tam surengtoje konferencijoje.

Sklandymo dvasia, prieš aštuonis dešimtmečius į Nidą viliojusi šio sporto atstovus ir gerbėjus iš viso pasaulio ir vėl buvo jaučiama dėl gyvenvietės uosto teritorijoje dvi dienas veikusios sklandytuvų parodos. O virš Parndižio kopos pakilęs aitvarų paradas neįpratai nuspalvino šį gamtos perlą.

Pietinėje Nidos dalyje, šalia kopų, veikusi mokykla buvo įsteigta 1933 metais Lietuvos aeroklubo ir Kauno aukštesniosios technikos mokyklos aviacijos būrelio iniciatyva. Jos egzistavimo laikotarpiu pasiekti tuometiniai Lietuvos sklandymo rekordai. Tarp jų ir 1933 m. G. Heidrikio pasiektas pirmasis Lietuvos sklandymo rekordas.

1939 metais, Vokietijai okupavus Klaipėdos kraštą, Lietuva neteko Nidos mokyklos kartu su angaru, bendrabučiu, įrengtu aerodromu, kuriame aviacijos švenčių metu nusileisdavo ne tik sportiniai, bet ir karo lėktuvai. Per visą jos veikimo laikotarpį mokyklą baigė daugiau nei 500 mokinių.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė