Išaiškėjo, kaip Poznanės stadione atsirado antilietuviškas transparantas (4)

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Pasirodo, Poznanės „Lech“ stadione yra patalpų, nuo kurių raktą turi tik aršiausi komandos fanai. O klubo administracijai šios patalpos – neliečiamos. Būtent jose buvo slepiamas antilietuviškas transparantas, sukėlęs tarptautinį skandalą „Lech“ ir VMFD „Žalgirio“ rungtynių metu. Kaip praneša portalas Sport.pl, tokias nuostabą keliančias aplinkybės atskleidė Didžiosios Lenkijos vaivadijos vadovas Piotras Florekas.

Beje, šis pareigūnas, po antilietuviško išpuolio priėmęs sprendimą laikinai uždaryti aršiausių „Lech“ sirgalių tribūną, sulaukė pseudosirgalių atkirčio. Į jų veiksmus P. Florekas reaguoja griežtai – klubui duotas paskutinis įspėjimas.

Mistinė patalpa, į kurią klubo apsauga patekti negali

Skandalingasis transparantas „Lietuvių chame, klaupkis prieš lenkų poną!“ („Litewski chamie, klęknij przed polskim panem!“, – lenk.) buvo slepiamas patalpoje, stadiono antroje tribūnoje, kur vėliau audeklas ir buvo išskleistas. Tai, anot P. Floreko, jau nustatė policija.

Vaivadijos vadovo teigimu, stadiono apsaugininkai, priešingai nei „Lech“ fanai, raktų nuo šios patalpos nurodė neturintys – esą dėl to ji ir nebuvo apieškota gavus informacijos apie planuojamą išpuolį.

„Atėjo keliolika žmonių ir išnešė transparantą. Apsauga buvo per silpna, kad juos sulaikytų. Galėjo iškviesti policiją, bet to nepadarė“, – „Sport.pl“ cituoja P. Floreką.

Žurnalisto paklaustas, ar toks apsaugininkų elgesys nepanašus į sąmoningą bendradarbiavimą su chuliganais, pareigūnas atsakė lakoniškai: „Pats atsakėte į savo klausimą“.

P. Floreko teigimu, policija jau nustatė keletą asmenų, dalyvavusių šioje „Lech“ fanų provokacijoje.

Paskutinis įspėjimas

Sekmadienio rungtynių su Kielcų „Korona“ metu ištikimiausių „Lech“ sirgalių tribūna buvo uždaryta. Tačiau dalis aršiųjų sirgalių stadione vis tiek susirinko. Jie tribūną uždariusį P. Floreką palydėjo užgauliais šūkiais ir keiksmais. Pavyzdžiui, „Florekai, imk virvę ir pasikark, o nuo „Lech“ – atsi***k“.

Šių skanduočių P. Florekas tikino negirdėjęs dėl „prastos akustikos“, tačiau keiksmų tribūnose jis teigė netoleruosiąs. „Į rungtynes vaikšto vaikai, jaunimas. Čia nėra vietos vulgarybėms“, – vaivadijos vadovą cituoja „Sport.pl“.

P. Florekas rimtai užsimojo sutramdyti „Lech“ fanus. Antradienį jis susitiks su „Lech“ vadovybe, o mėnesio pabaigoje – su klubo savininku Jaceku Rutkovskiu. „Taisyklės leidžia dirbti efektyviai, tačiau klubas jų nesilaiko. Tai mano paskutinis įspėjimas“, – sakė P.Florekas.

Pasak jo, jei aršiausi „Lech“ klubo gerbėjai nenustos siautėję, teks imtis drastiškų priemonių. „Negalime leistis šantažuojami sirgalių. Jei kitos priemonės nesuveiks, vienintelė išeitis bus viso stadiono uždarymas“, – konstatavo P. Florekas.

DELFI primena, jog už antilietuvišką išpuolį Poznanėje Lietuvos ir lietuvių atsiprašė Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis, šalies kaimynės futbolo federacija, diplomatai, politikai, visuomenininkai ir futbolo pasaulio veikėjai. Šiuo metu laukiama, kokią baudą už antilietuvišką išpuolį „Lech“ klubui skirs UEFA. Lenkijos žiniasklaida prognozuoja, jog skandalingasis transparantas Poznanės klubui kainuos keliasdešimt tūkstančių eurų.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė